Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha irodalomtanár szeretnék...

Ha irodalomtanár szeretnék lenni, akkor mennyit kell tanulnom? Ha a Corvinus egyetemre járnék, az jó lenne? Mennyi pénzt keresnek havonta?

Figyelt kérdés
13/L. szeretem az irodalmat!!:)

2013. aug. 30. 08:54
 1/2 anonim ***** válasza:

A Corvinus egyetemen közgazdaságot tanulhatsz. Ha tanár akarsz lenni, akkor tanárképzőre kell járnod, illetve bölcsészkaron tanulhatsz irodalmat.

Nézz híradót, mostanában minden a pedagógusok béremelésével van tele.

2013. aug. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Ha irodalomtanár szeretnél lenni, akkor sokat kell olvasnod. :P

Érdemes olyan gimnáziumba menned, ahol van humán évfolyam, mert itt ezerrel nyomják a humán (magyar, töri) tárgyakat!

Az egyetemen pedig magyar szakra kell jelentkezni (előtte persze emelt magyar érettségi). A Corvinuson nincs magyar szak, de a Pázmányon, ELTE-n, Károlin vagyis azokon az egyetemeken, ahol van Bölcsészettudományi kar, azokon van!

Egyébkén az kevés, ha az irodalmat szereted, mert a nyelvtant is kenned-vágnod kell, és annak vannak részei, ami (szerintem) elég száraz! (Majd a gimi utolsó évében megtudod! :) :S

Amúgy itt van egy kis leírás: [link]

Itt pedig, hogy milyen tantárgyak vannak:

[link]

A fizetés, kezdőként legjobb esetben: 111 832 Ft Ft ha egyetemi diplomád van,de mire te eljutsz odáig, addig ez nagyon sokat változhat, pozitív irányba! Ha pedig egyetemen tanítanál, akkor természetesen többet keresnél!

Remélem tudtam segíteni!

2013. aug. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!