Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez bűncselekménynek minősül?

Ez bűncselekménynek minősül?

Figyelt kérdés
Ha egy évvel ezelött ellopták egy nagyáruház elöl a biciklimet én most meglátom egy másik áruháznál meggyőződöm róla hogy tényleg az enyém az alvázszámáról és fogom magam és elviszem ez bűncselekmény (ez nem történt meg velem csak kiváncsi vagyok)

2013. szept. 2. 13:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Ha valaki feljelent és te számlával tudod igazolni (pl alvázszám stimmel), esetleg fotókkal, tanúkkal, akkor nem tudnak veled semmit tenni.
2013. szept. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Dehogy nem számít annak! Ha a másik illető jóhiszeműen megvásárolta azt és te tőle ellopod akkor simán feljelenthet és a rendőrök téged fognak b* sztatni első körben.

Volt egy hasonló eset csak ott egy laptopról derült ki, hogy a szervízes ismeri a "régi" tulajt. Oda adta neki a gépet, aztán az "új" tulaj feljelentést tett és utána meg a rendőrök őt keresték meg, hogy milyen alapon adta oda a gépet a másik illetőnek.


A tolvaj meg ugye ott sem volt, már rég túladott a gépen.


Ennek nem ez a módja. Hívhatsz rendőrt aki felveszi az illető adatait meg lefoglalhatja a biciklit és utána te talán vissza is kapod valamikor.

De semmiképp sem viheted el.

2013. szept. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2013. szept. 2. 14:26
 4/6 anonim ***** válasza:
2: Több emberrel előfordult, hogy jóhiszeműen vásárolt valamit, amikor kiderült, hogy lopott volt a rendőrség lefoglalta és az eredeti tulajnak visszaadta. Pár hónapja volt lakással is hasonló hír, a jóhiszemű vevőt kilakoltatták, aztán pereskedhetett azzal, aki eladta - de addig nem volt hová menni gyerekkel.
2013. szept. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ma 14:31

Pont erről írtam, de ennek nem az a módja, hogy vissza lopom azt ami eredetileg az enyém volt.

2013. szept. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Csinálj róla néhány fotót, (az új gazdával együtt is).

Ha van a közelben rendőr, akkor hívd oda, ha nincs, akkor próbáld meg követni az illetőt, nézd meg hol lakik.

A biciklit semmi esetre se vedd magadhoz, mert lopásnak, önbíráskodásnak számít.

2013. szept. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!