Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A diákigazolvány-érvényesítő...

A diákigazolvány-érvényesítő matricákkal kapcsolatban lenne néhány kérdésem. Segítenél?

Figyelt kérdés
Az idei évtől ugye sorszámozottak az érvényesítő matricák (középiskola). Az érdekelne, hogy a sorszám ugye iskolákhoz tartozik és nem a diákokhoz konkrétan? Tehát pl. az 1234567 a Kis Béla Gimnázium tanulóinak matricáján szerepel, igaz? A másik fontos kérdésem pedig, hogy ezzel ugye szigorítani akarnak... de mennyire nézik meg a számot és ellenőrzik le, mely iskolához tartozik? Mármint az autóbuszokon az ellenőrök. Én más kedvezményt nem vennék igénybe, semmi diákkedvezmény, csak az utazás miatt lenne nagyon fontos és ugye ahol érettségiztem, onnan a diákom tegnap lejárt. Sajna tanfolyamra járok csak, ez meg nem iskolarendszerű, szóval a lényeg, hogy diákom nincs. Ezért gondoltam, hogy veszek erre az évre egy érvényesítőt, de nagyon elkeseredtem, amikor láttam, hogy már sorszámozott. :( Teljesen tanácstalan vagyok. Szerintetek nagyon nézik az ellenőrök vagy inkább "hivatalos helyeken" fontos az a szám? Tudom, nem lenne szabad és bűntethető meg illegális, ezért kérem szépen, csak az írjon, aki tud tanácsot adni. Köszönöm.
2009. nov. 1. 19:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
szerintem vehetsz nyugodtan egy matricát. én erről pl. nem is halottam... elvileg az érvényesitő matrica már nem is számít, a lényeg az, hogy a diákod ne legyen 8 évnél régebbi. én így tudom. :) [ már vagy 3 éve nincs matricám :) ]
2009. nov. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Nekem is pont ez a problémám, 30 000 lenne a rendes bérlet és nekem sincs pénzem rá.Erről a sorszámról még nem hallottam,hanem hogy a távolsági bérleteknél bérletkártyát kell csináltatni és azzal tudják ellenőrízni hogy van -e tanulói jogviszonyod. Én is várom a válaszokat.
2009. nov. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
nekem már 2006 óta nincs matricázva, nemrég rákérdeztem ofőmnél, hogy ugye ez nem baj, és mondta, hogy már nem kötelező matricázni, gondolom az OM azonosító miatt, tudjátok, az a kis kék kártya
2009. nov. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%
18 év alatt nem kell matrica. 18 évtől kell és a kód az név szerint van. pl ha veszel érvényesítőt és lebuksz vele a kód alapján egyből megmondják ki nevén van. mert nyilvántartják..én tavaly eladtam párat. akkor még nem volt kód rajta de igy is lebuktak.. felhivták a sulit h ott e tanul még..
2009. nov. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki hasznos válaszát! Igazából szerintem is úgy lehet az, hogy 18 év alatt nem kötelező a matrica. Egyébként túl szép lenne... :(

Tehát mindenkinek saját kódja van??? Biztos nem a suliknak van saját kódjuk? :O Ez a kód más igazolványokon nincs rajta, ugye? Én csak buszon használnám, ugye a bérlet miatt... ezzel szerintetek lebuknék, ha vennék egyet? Nézik a számsort az ellenőrök? Illetve van valami, amit tudni kell azokról a számokról? Tehát mondjuk minden Csongrád megyei középsulié pl. 02-vel kezdődik. Mert ha van valami hasonló rendszer benne, akkor ha veszek egy érvényesítőt és 05-tel kezdődik, már le is bukhatok. Huu, jól belekavarlak itt titeket. Csak olyan rossz, mert ha ezt nem tudom megoldani, le kell mondjak a tanfolyamomról és oda 1 évem. :( De rendes árú jeggyel nagyon drága lenne... Nem tudom, merjek-e venni. Már nagyon kellene. Utolsó hozzászóló: Te nem árulsz idén vagy nem tudsz valakit, aki árul? Ott a privát mailem, ha netán tudsz valamit. Minden segítséget köszönök egyébként!

2009. nov. 3. 21:33
 6/13 anonim ***** válasza:
Hol lehet ilyet venni???
2009. nov. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ezzel kapcsolatban eszembe jutott egy történet ami egyik ismerősömmel történt meg... ugyanis az iskola (vagy lehet h vmi felsőbb hatalom) kitalálta h aki augusztus 31-ig betöltötte a 18-at az kap érvényesítőt aki nem az pedig nem... persze mi ez ellen lázadtunk mint jó diákok h persze milyen rendszer ez... míg nem... egyszer az egyikünket megbüntette a buszon az ellenőr mert nem volt érvényesítője, vagyis matricája, mert szegényke aug 31 után lett 18... szóval megbüntették és amikor próbálta magyarázni még rendőröket akartak hívna... (persze később az iskolával el lett rendeztetve mert h nem jogos... de azért mégis megalázó helyzet ez...)
2009. nov. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
az előző hozzászóló vagyok... azt elfelejtettem írni h ez kicsit több mint fél éve történt...
2009. nov. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
a számhoz a nevet irják a rendszerben.. én is kaptam és a kód mellé irták a nevem illetve az oem azonosítóm is! igy egyből kiderűl ki kapta..
2009. nov. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ezt értem. De ránéz az ellenőr, nem fogja tudni, hogy ehhez a számhoz milyen név tartozik, nem? Más kedvezményt nem vennék vele igénybe, ez is csak ideiglenes megoldás lenne. Jövő szeptembertől mindenképp lenne legálisan sajátom...
2009. nov. 4. 18:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!