Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan kell akusztikus gitárra...

Anitácska88 kérdése:

Hogyan kell akusztikus gitárral kvintekben játszani?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok és a Tankcsapdától az Egyszerű dal-t tanulom sima akkordokkal,sok helyen láttam a neten,h kvintekben jobban hangzik..segítségre lenne szükségem:D

2013. szept. 3. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Pont ugyanúgy, mint nem akusztikuson.
2013. szept. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

hát az 1es kisegített, azt látom:D


a dolog rémesen egyszerű, csak szolfézsosan van megfogalmazva

a lényeg az "1-3 fogás"... gondolom nem tanárnál tanulsz, ezért mondom így.. a kvint távolság az, amikor a mutató (egyes) ujjaddal lefogsz egy hangot, és kettővel arrébb lévő bundon a gyűrűs (hármas) vagy lusta esetben a kis(négyes)ujjaddal lefogod az egyel lejjebb lévő húrt


tehát az egyszerű dalnál az első akkord az Amol butított verziója, vagyis 4es és 3as húron kettes fekvésben fogod.. aztán a kövi hangnál már tipikus kvint fogás van: 6os húr hármas fekvés (G hang) és ötös húr 5ös fekvés (D hang).. aztán az egész fogás marad, felcsúsztatod a kezed úgy, hogy az ujjaid az ötös és a hetes fekvés fölött legyenek, és egy húrral lejjebb mész (vagyis 5ös és 4es húrra, az eddigi 6os és 5ös helyett) és úgy fogod le..


ez így leírva borzalmas:D töltsd le a guitarprot, ott a gitartab.hu ott lehet nézelődni:)x


A G D C

x----- x------ x---- x-----

x----- x------ x---- x-----

-2--- x------ x---- x-----

-2--- x------ --7-- ---5--

-0--- ---5--- --5-- ---3--

x----- ---3--- x----- x-----

2013. szept. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

fasza, elcsúszott a tabulatúrám:S

töltsd le a guitarpro5öt és meglátod na:D

2013. szept. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bájdövéj egyszerű dal E-mollal kezdődik.
2013. szept. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

jatényleg:D

bocsi:$ léggitáron játszottam el, úgy meg a fogás ugyanaz, mint az Am butítottjánál:D

akkor 4es és 5ös húron 2es fekvés, de mondjuk ha megpengeti az ember észre is veszi a különbséget:D

2013. szept. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nem hangzik jobban szerintem, csak ne alapfekvésben fogd, hanem a G-dúrt barrével a harmadik fekvésben, a D dúrt 5. fekvésben, és azt csúsztasd le két érintővel, és úgy fogd a c-t. Úgy van az eredetiben is, csak sok ember ha meglátja hogy D dúr akkor beugrik egy egyszerű mód ahogy lehet fogni, és nem gondolják tovább. Próbáld ki így, hogy feljössz magasabb fekvésekbe, és úgy fog szólni, mint az eredetiben
2013. szept. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az ötössel értek egyet én is, nem feltétlenül kell kvintekkel játszani, elég simán barrás akkordokkal, úgy sokkal jobban hangzik, mint üreshúrosakkal.
2013. szept. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

hatos*


:D

de stimmel, ha meghallgatja bárki, nem csak kvintek szólnak, hanem teljes akkordok. szóval pacsi :D

2013. szept. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!