Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy vak egy normális gimiben!...

Orchidea99 kérdése:

Egy vak egy normális gimiben! Minden érdekelne ezzel kapcsolatban. Vak vezető kutyát használ-e vagy, valami mást, hogyan tanul/Jegyzetel? .

Figyelt kérdés
Akinek van ilyen ismerőse, kérem írja le, hogy ő hogy csinálta. Kisebb regényekbe is le lehet írni, mert a legapróbb részlet is segítség!

2013. szept. 9. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

öhm, teljesen vak nincs a közelemben így, de benne vagyok az "iparban" szóval ismerem a praktikákat


első sorban nem árt, ha tud botozni.. mármint fehér bottal közlekedni.. ezt ha magánál tartja a suliban, akkor a folyosókon látják, hogy ő nem lát, így nem lökik fel, ami lássuk be nagy előny:D


nem árt valami segítőkész ember mellé ültetni, lehetőleg minél előrébb, az ajtóhoz lehetőleg közel, hogy ne kelljen átbukdácsolnia a hátsó sorba menet mindenki útban hagyott táskáján


diktafonnal felveszi az órákat (persze erről a tanártól külön engedélyt kell kérnie), hogy otthon tudjon tanulni belőle


én személy szerint a kutyát nem gyötörném.. nem is olcsó egy ilyen dög, meg nem egyszerű, elvégre sok gyerek között van, amire ugyan megtanították, hogy ne zavartassa magát, de a gyerekek inkább a kutyát figyelnék, mint a tanárt:D meg ha esik, akkor elég büdi:D


tesi órán ne kérjen teljes felmentést! tapogatózzon oda a bordásfalhoz osztán mehet az erősítés (fekvő, felülők, helyben végezhető gyakorlatok.. ne tunyuljunk!)


és ami fontos: empatikus társak keresése.. akik nem hagyják elveszni a folyosón, meg elmagyarázzák nekik mondjuk az épület elrendezését (fontos, hgoy tudjon fejben tervrajzot készíteni, hogy meg tudjon tanulni tájékozódni az épületen belül!)

pl elmagyarázni, hogy két oldala van a sulinak, az egyik oldalon kétjegyű számozás van és emeletenként egyel nő az első számjegy (tehát első emeleten 11-12-13as termek, a másodikon 21-22-23 etc..) a másik oldalt három számjegyű számozás, és ott a százas érték nő.. ennek az elmagyarázása pl sokat segít a látásában korlátolt emberen:)


és fontos a fehér bot mutogatása és használata!

2013. szept. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A tankönyvek hangoskönyvben vannak meg.

A diktafonon kívül, gondolom még laptopon jegyzetel.

2013. szept. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors és nem mellékesen tartalmas választ. Nagy segítsét! :-D :-)
2013. szept. 9. 21:35
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyik volt osztálytársam kicsi kora óta egyik szemére teljesen vak, a másikra erősen látássérült, csak körvonalakat, formákat, erősebb fényeket észlel. Eleinte egy Braille-írógépet használt jegyzeteléshez, csak az egyrészt nagyon hangos volt, és a többiek nemigen tudtak figyelni, másrészt lassabban haladt, mint a többiek, folyton diktálni kellett neki, aztán laptopot használt, felolvasó programmal, amit fél fülében fülhallgatóval hallgatott. Le is érettségizett, a matek alól felmentést kapott, és választania kellett valami mást, és természetesen csak szóbeliznie kellett, de mindenből duplázott. Sose használt se kutyát, se botot, bár ugye nem volt teljesen vak, így lassan, de el tudott tájékozódni egyedül, bár segítséggel sokkal könnyebben és gyorsabban ment neki minden. Tesizni se tesizett, külön gyógytesire járt. Dolgozatok helyett lefelelt a tanárnál. Jó volt, hogy talált magának barátot, aki mindig mellette volt, áldás az ilyen különösen egy sérültnek, ugyanis az osztály szószóló cicababái nemigen fogadták be. De hogy volt neki ez a barátja, nem is érdekelte. Remélem, segítettem!
2014. júl. 14. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt kifelejtettem, hogy a tananyagot sokszor az anyukája olvasta fel neki otthon, amikor volt ideje, aztán a legtöbbet megkapta elektronikusan később, így azt is tudta felolvasóval tanulni.
2014. júl. 14. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Kaszi válasza:
Teljesen vakként fehérbottal közlekedtem, srácok segítettek, főleg okj-n voltak jófejek, gimit hagyjuk. Laptopon való jegyzetelés itt is meg volt/van, tankönyveket elektronikusan olvastam, mint mindent ami szöveg és felolvas a szoftver. Most is így netezek, olvasok, bármi.
márc. 11. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!