Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az emberek miért születtek a...

Az emberek miért születtek a földre? Mi értelme van, ha egyszer mindannyian meghalunk? Van ezekre értelmes válasz? Ha a majmokból fejlődtünk ki állítólag, most miért nem fejlődünk?

Figyelt kérdés
2013. szept. 9. 22:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Most is fejlődünk csak nem annyira észrevehető.
2013. szept. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

nem sok.

én is ilyesmin agyalok mostanában elég sokszor.


többek közt azt sem értem, hogy miért akar mindenki gyereket, mikor nem látnak ki a szarból.

2013. szept. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Vuff,Vuff! Rrrrrrrr
2013. szept. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Te nem fogod látni, hogy fejlődünk.. ahogy senki más sem... mert évezredek alatt alakul ki a dolog...


hogy miért vagyunk itt? hogy boldogok legyünk

ha belegondolsz, olyat alkotni nincs értelme ami megmarad.. mert nem marad meg semmi... hiába emelsz hatalmas piramisokat, vagy írsz regényeket, ódákat, vagy hódítod meg a fél világot.. a Föld történetében csak egy légypiszok maradsz Te is, és a műved is... vagyis nem az utókornak kell élned, hanem a saját boldogságodnak.. mert amíg szenvedsz, hogy majd emlékezzenek Rád, addig az életed elrepül úgy, hogy alig élvezted, hogy élsz... inkább használd ki azt, amid van, és tűnj el, mintha soha nem is lettél volna... nem kell a világnak tudnia, hogy éltél, elég ha a körülötted lévő pár ember tudni fogja pár évtized erejéig:) bőven elég:)

2013. szept. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ezen a földön semminek sincs semmi értelme, de éppen ezért érdekes és szórakoztató, nem?

Az emberek még most is fejlődnek. Példa: Az emberek már Newton előtt is léteztek. Sok embernek eset alma a fejére, de csak Newtonnak jutott eszében, hogy ennek tanulmányozza a miértjét.

2013. szept. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

ez a Newtonos ez találó:D

igen, nő az agy kapacitása...

és romlik a szem... sokkal több a látássérült/szemüveges, mint régen... és nem csak a képernyők miatt... nem vadászunk már, nincs rá akkora szükség.. cserébe fejlődik az agy....

a foghibás ember is egyre több... szintén egy elkorcsosulás


van egy feltevés, miszerint egy korcs gorillának nem nőtt rendes méretű rágóizma... tudni kell, hogy a gorillának iszonyatos erejű és terjedelmű rágóizma van, ami a koponyán belül is tapad, így sok helyet foglal.. de mivel ennek a gorillának ez nem volt túl erős, így volt helye nőni az agynak... és így fejlődött szépen az agy, lett egyre és egyre értelmesebb a faj...

aztán leült a tévé elé és visszasüllyedt az állatok szintjére...

2013. szept. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Már hogyne fejlődnénk. Az emberek magassága például rohamosan nő. Száz éve még a 160cm magasnak számított. Nézzél meg középkori páncélokat, a mai gyerekek sem férnének már beléjük.


Ez a fizikai fejlődés egyik, talán legszembetűnőbb példája. Mentálisan meg inkább változás, mint fejlődés megy végbe. Áttértünk a hit és mágia világából pénz és tőke világába majd most megint az ezoterikus és "vissza a természetbe" irányba kezdünk gondolkodni.


Mi értelme az életnek, ha úgyis meghalunk?

Minden, amit születésedtől kezdve halálodig megteszel. Ha egész nap otthon ülsz és GYIK-en írogatsz, akkor nem sok. Viszont, ha például felfedezel valamit ami megkönnyíti az emberek mindennapjait, már volt értelme az életednek. Persze otthon ülés is lehet az értelme, ha ezt az egyén így látja.

2013. szept. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

az élet értelmét megfejteni és bizonyítani még egyetlen tudós se tudta, se quantum fizikus, se pszichiáter, se senki.

az emberi elme túl kevés hozzá, mint ahogy az idő és a tér végtelenségének felfogásához is kevés. egyetlen ember sem tudja elképzelni az idő és a tér végtelenségét, ahogy magát a végtelent sem, mert mi egységekben gondolkodunk.


nem tudom hány éves vagy, de tök jó, hogy ilyeneken gondolkozol és nem valami plázában nézegeted a legmenőbb telefon tokokat, vagy nem tudom mit csinálnak a mai agyhalott tinik...

2013. szept. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Fejlődünk manapság is, csak lassabban. És nem a majomtól származunk. Csak közös az ősünk, a "hiányzó láncszem", amelyből mind a két faj kifejlődött. Ne mindig a miértet kérdezd. Mert ilyen gondolkodásmód alapján a világegyetem miértjére is rá lehetne kérdezni. De minek? A választ úgy sem fogjuk rá tudni.

névte2en

2013. szept. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Értem,és köszönöm a válaszokat. Egyébként 14 éves vagyok. Mostanában ezeken a kérdéseken agyalok a legtöbbet. És mindenki mást mond,akiket eddig kérdeztem. De minden válasz hasznos amit kaptam itt,és amit személyesen élőben is. Mindig van ami szerintem is úgy van,ahogy.És egyet tudok érteni szinte az összes válasszal. És köszönöm,ezekből is tanultam és kaptam új dolgokat.
2013. szept. 11. 17:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!