Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » "Kiszerelmesedtem" az életből,...

"Kiszerelmesedtem" az életből, ti szerettek élni, mi ad erőt, hogy reggel felkelj?

Figyelt kérdés

Lehet nem a legjobb kategóriába írtam, de ezt tartom a legideálisabbnak (és bevallom, ezt többen nézik azért is ide írtam).

18 éves lány vagyok, és úgy érzem, ahogy telnek az évek (így 18 után és érettségi előtt elég gyorsan), egyre jobban ábrándulok ki belőle.

Nem vagyok "emo"-s, nincsenek lelki problémáim (komolyabbak, amik miatt nem kellene szeretnem az életet), rendes családom van (a szüleim nagyon szeretnek), vannak barátaim, sok ember szeret (bár nekem nem sok ember fontos az életben, elég bizalmatlan vagyok).

Ezt a kérdést azért tettem fel, mert kb. 1 éve rájöttem, hogy igazságtalan az élet minden területen!

Például: a sulimban van egy tanár, nagyon okos, komolyan nem találkoztam még ilyen emberrel ~Tv-ben sem~, rengeteg végzettsége van, jól tanít, szereti a diákokat (tehát egy olyan ember, aki arra született, hogy megossza és átadja a nála 'kisebbeknek' a tudást). Ma ledöbbentem, mert mondta, hogy nem kap rendes fizetést, nem lehet ebből megélni -tanításból- és elmegy egy áruházba...

Másik példa: Akik a TV-ben vannak (Benkő, Győzi és társai) mind gazdagok, és semmit nem tettek le az asztalra, jól élnek, nincs bajuk.


18 vagyok -mint már írtam-, ott állok, hogy mehetnék továbbtanulni, de nem motivál már semmi, pedig régen nagy terveim voltak, de ezek mind szertefoszlottak, mert manapság a tanult ember elsüllyedhet, hisz nem sokat ér.

Sokan ajánlották, hogy próbálkozzam a külföldi munkával, tanulással, de én Magyarországra születtem, hiába mennék mondjuk Angliába, Párizsba, a szívem visszahúzna -mint Adyt is:D-.

Reggel mikor felkelek, nem tudok másra gondolni, csak azon jár az eszem, hogy már megint egy új nap, reménykedem, hogy történik valami változás -megjön az esze a parlamentben pár embernek (például)-, valami olyan dolog, ami sok embert előre húzna, értelmet látna az életben és végre BOLDOG LEHETNE AZ EMBER.

Nektek mi a véleményetek?

Tudom sokat írtam, vissza se olvasom, szóval bocsi a hibákért -ha van-. :D


2009. nov. 4. 23:19
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:

Én ezt tapasztalom 2 éve. Diplomával a zsebemben nem találok munkát és semmi remény, hogy sikerül mostanában. Hiába mennék már el takarító nőnek is, oda sem kellek. Egy jelentéktelen porszem vagyok a világban, aki senkinek sem hiányozna, ha elsodorná a szél, akit sehol sem értékelnek. Hozzáteszem, nekem nincs normális családom, nincsenek barátaim... felesleges vagyok a világnak.

Nekem semminem ad erőt és azt kívánom, bárcsak meg se születtem volna, vagy legalább meghalnék. Nekem is jó lenne, meg a világnak is, ha nem lennék útban senkinek (pl. anyámnak).

Tanulj tovább vmit, amivel van esély elhelyezkedni, hátha mire oda kerülsz, neked már lesz munkád.

2009. nov. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat! Sajnálom, hogy úgy érzed nincs helyed a világban! :(((

Én is elég sűrűn vagyok így, bár a halálra nem szoktam gondolni. Annak ellenére, hogy egy szemét világnak tartom azt, amiben élek, nem akarok még meghalni. Reménykedem, tedd te is ezt, sajnos nem tud mást csinálni az ember.

Én csak azt sajnálom, hogy Magyarországra születtem (kicsúszott a számon, de ez van sajnos), mennyivel könnyebb lenne az életem mondjuk Angliában... :|

Már nem hiszem, hogy itt Magyaro.-on javulhat a helyzet. Ti igen?

Olvastam, hogy megöltek egy fiatal lányt, egy ember (aki megölte) meg ásta ki, hogy eltüntesse a lányt akit odatemetett, mert időközben rájöttek, hogy ott van a lány, és a rendőrök észrevették a gyilkost, de mivel nincs rá bizonyíték, hogy ő tette, nem kapott semmit. Könyörgöm!!! Ki a franc ölte volna meg, ha nem az, aki ásott?!

Milyen törvény van nálunk? Van egyáltalán? :@

2009. nov. 4. 23:34
 3/37 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Én 19 vagyok. Továbbtanulok, de a motiváció bennem is csekély már. Viszont annyi hajt még, hogy akárhogy is, de tisztességtelen ember nem leszek, és megpróbálok valamit tenni a hazámért, amit egyesek elrontottak.

Sok ilyen dolog van, mindennapi igazságtalanságok, kedvtelenség, szürkeség. Tolószékből nem foglak oktatni a futásra, úgyhogy csak jót kívánok neked és kitartást, valahogy majdcsak lesz. Nekem a segítségem és a támaszom a szerelmem, vele boldog vagyok, legalább szerelmi téren:) Nem maradhat örökké ilyen ez az ország. És leszel te még úgy igazán boldog. Van párod? Ha nincs, akkor majd ha lesz, meglátod, hogy szebbé tehet mindent, bár sajnos a világot, legalábbis Magyarországot nem fogja megváltani. Közhelyhegyek, a remény hal meg utoljára... ;)

2009. nov. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%

No,no,no...

Álljunk meg egy szóra. A tanári szakma nincs most elismerve. Erről ez a nagy liberalizmus tehet, remélhetőleg 2010 után megszűnik ez is majd.

Fő oka a kontra szelekció, a selejt marad a tanári pályán, a jobb képességűek, meg elmennek egy multihoz 2x annyiért.

A tanárbácsi tegyen le egy mérnöki diplomát, és havi 86 helyett 240e Ftot fog haza hordani.


Ma Magyarországon tudatos hülyítés folyik, alapvető elemeit rombolják szét a magyar társadalomnak. Megszűnik az erkölcs, a normálist lehet támadni, a deviánst el kell viselni.


Amit neked adhatok tanácsnak. Tanulj, de ne büfé ruhatár szakon, hanem valami olyat aminek van is értelme.

Ne én mondjam meg, hogy mit tanulj, de mikrobiológuskért, vagy programtervező matematikusokért, még mindig a cégek állnak sorba.

2009. nov. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
2009. nov. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
Hát ez annyira lehangoló. De mi a baj nem megy a tanulás? vagy nincs hozzá kedved? Vagy csak ez az idő nyomaszt hogy vége a szép nyárnak. vagy irigy vagy másokra? Akiket a tv ben mutogatnak azok meg a legkisebb halak. Attól százszor nagyobbak vannak akiket sose fogsz látni. A maffiavezérek és a lopásból csalásból sikkasztásból élők. Munkából nem lehet jól élni ez világos vlt mindig is. lehet te csak most jössz még rá ezekre de ezt el kell fogadni. keress egy pasit és csináljátok amit kell. Az boldogság hormont termel és nem lennél ilyen depressziós.
2009. nov. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nincs barátom most jelenleg, de tudom igazad van, ha lenne, máris szebb lenne az életem. Mondjuk nem siettetem, majd jön, ha jön. :)


Gyerekekkel szeretnék foglalkozni. Gondolkoztam a pesti Pető Intézeten, a kecskeméti óvónő-képzőn...

Ezekkel nem lehet sokat keresni, de olyat szeretnék csinálni, amit szeretek.

Sajnos a számítógépes dolgokhoz semmi eszem nincs, a reál-tárgyakból béna vagyok.

Nem tartozom az okos diákok közé, inkább szorgalmas vagyok, és így jók a jegyeim (rengeteget tanulok).

Hmm..., nem tudom mi lesz.

Próbálok nem a rossz dolgokra gondolni, de mikor már elfelejteném, jön egy újabb bosszantó információ, és megint a "szürke köd".

2009. nov. 4. 23:45
 8/37 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=I_hYk1BtQhA


http://www.youtube.com/watch?v=_sw94n7GgKo


Ezekben a dolgokban minden benne van amit írtok. Talán választ is találtok benne.

2009. nov. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

Semmi bajom nincs, nem vagyok irigy, sosem szoktam irigykedni... Na jó, az okos emberekre vagy akik értik a hülye matekot és társait. :-) Tanulni nem szeretek, de tudom, hogy muszáj, meg jó, ha az ember nem sötét. :-) Tehát tanulok, sulival sincs semmi bajom, az életem is rendben.

Azzal van bajom, hogy nincs igazság a Földön -szerintem-.

2009. nov. 4. 23:49
 10/37 anonim ***** válasza:

23:38


Nagyon igaz, amit írsz. A harmadik válaszoló vagyok.


Tényleg nem kell sietetni, majd jönni fog, és sokat segít:)

Én örülök, hogy van még olyan, mint te, kedves kérdező, hogy szeretnél gyerekekkel foglalkozni az alacsony fizetés ellenére. Anyukám óvónő, és már sok-sok éve csinálja, mégis mindig látom őt lelkesen vagdosni az új aktuális díszítéseket stb, és szereti a munkáját a gyerekeket abszolút:)

Kitartás, elmúlnak majd a szürke felhők!

2009. nov. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!