Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gondoltál már arra, hogy a...

Gondoltál már arra, hogy a világ összes embere te vagy?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy létezik a reinkarnáció (halál után újjászületés). Ha reinkarnálódunk újjászülethetünk akármikor (időben). Tegyük fel hogy 1995-ben születtem, s meghalok 2080-ban. Ha reinkarnálódok 1994-be, akkor az azt jelenti, hogy már a reinkarnálódott énem létezett amikor az előző énem élt.


Vajon ezért nem emlékszünk az előző életünkre? Hogy ne tudjuk befolyásolni az életet? Tegyük fel, hogy emlékeznénk az előző énünkre:


1995-ben született a volt énem, s a reinkarnálódott énem ugyebár 1994-ben. A volt énem teljesen normálisan leéli az életét, viszont ha a reinkarnálódott énem megváltoztatná a volt énem életét, akár egy kicsit is összeomlana a világmindenség. Szóval mint mondtam, ezét nem emlékszünk a múltunkra.


Viszont ha azt vesszük ezzel a logikával akár minden ember mi lehettünk/lehetünk. A világ összes embere te, azaz én azaz ő volt/lesz, hisz bármikor újjászülethetünk ha meghalunk. Ha minden életet leéltünk a világon, akkor vége a tesztnek, és továbbléphetünk angyalnak vagy akárminek...


(Félreértés ne essék, nem hiszek istenben se semmi paranormális dologban. Csak úgy valahogy kigondoltam ezt.)



2013. szept. 20. 20:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Az elméleted pont a vallás alapja , Isten az emberekben él , így úgymond mindenki te vagy . Én se vagyok nagy vallásos , de Istent így képzelem el . Mért ne lehetne 2 emberből 1 et csinálni ? 2 agy 1 fej és végtagok , mi történne ? Nem egyesülni a 2 elme ? És akkor az emberekben lévő "lelket" mért ne nevezhetnénk Istennek ?
2013. szept. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha már a reinkarnációban akarsz hinni, akkor elmondok valamit.

A lélek örök életű és vándorol előre az időben nem össze vissza... voltál valaki és leszel valaki. És a lelked nem létezhetsz egyszerre két emberben/élőlényben.

De ez az egész hülyeség...

2013. szept. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tudom hogy hülyeség te tegyük fel ha igaz lenne..
2013. szept. 20. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!