Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megszűnt a hallgatói jogviszon...

Megszűnt a hallgatói jogviszonyom és nincs TB-m. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Februárban szűnt meg a hallgatói jogviszonyom az egyetemen. Leállamvizsgáztam. De mivel nincs bejelentett munkaviszonyom - és sajnos munkát sem találok/kapok - nincs TB-m. Nem tudom mi a teendő ilyenkor?

Nem vagyok "közveszélyes munkakerülő", egyszerűen nem találok munkát. Azóta folyamatosan munkát keresek, hetente több önéletrajzot is elküldök, , de egyszerűen nem kapok munkát sehol, nem kellek sehol. És már teljesen kétségbe vagyok esve. Nem csak azért, mert nincs munkám, hanem nehogy most emiatt büntessen meg a NAV, vagy akárki.

Az egyetem alatt dolgoztam, de nem voltam bejelentve. Mivel hallgatói jogviszonyom volt, így nem jelentett gondot a TB. De most...?

Nem vagyok bejelentve a munkaügyi központnál.

Mi a teendő, mit csináljak? Tudna valaki érdemi tanácsot adni?

Köszönöm előre is!



2013. szept. 25. 16:32
 1/3 anonim ***** válasza:

NAV-nál kérhetsz csekket és havi 6-7000 forintot fizethetsz be TB-re. Vagy elhallgatod és amikor kiderül akkor egyben elküldik az összes havit egy fizetési határidővel.


Szociális alapon lehet még kérni az önkormányzattól a TB fizetését, de tudtommal ez csak 1 év bejelentett munkanélküliség után lehet és más feltételekhez is kötik.

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-kerd..

2013. szept. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jelenleg én is magam fizetem :(

A nav-nál ki kellett tölteni a 13T1011-es nyomtatványt, beadtam, kaptam pár csekket és egy útmutatót. Regisztráltam a munkaügyibe is, nálunk 3 hónap a várakozási idő, utána lehet kérni az önkormányzattól, hogy vállalja át. Annak is vannak feltételei, 1 főre eső jövedelem nem lehet több, mint 34200 ft, vagyonnyilatkozati rész is van, ott is vannak különböző kritériumok. Nekem most telt le a 3 hónap, holnap megyek nyomtatványért, hátha megadnák, nagy könnyebbség lenne.

Itt munkát találni olyan, mint tűt a szénakazalban :(

2013. szept. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az önkormányzatnál igényeld meg.. Kitöltöd a papírokat majd vársz. 10 nap múlva kiküldik a határozatot s jó esetben 1 évre átvállalják.
2013. szept. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!