Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Netes csalás? Mit tudok...

Netes csalás? Mit tudok tenni, ha netről facebookról egy ruhás oldalról rendeltem egy felsőt, de az nem érkezett meg?

Figyelt kérdés
az eladó letiltott, van egy bankszámlaszám amire utaltam és egy név, ezek után felkerestem az illető azt mondta,hogy igen jött a számlájára tőlem összeg,de azt 8 a megrendelt terméket9oda is adta a vásárlónak,aki megvette.Szóval akinek elutaltam a pénzt,megadott egy bszámlaszámot és ő átvette a másik terméket,remélem érthető.Mit tudok tenni, Ip cím alapján meglehet az illető? 6500ftról van szó! Ja és törölte magát facebookról az eladós ..
2013. szept. 26. 13:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy kukkot nem lehet érteni belőle. Amit igen, azt sem.
2013. szept. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne IP alapján. Bankszámla alapján rendőrségi feljelentés.
2013. szept. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
facebookon beszéltem egy csajjal L.Nikolettnek hívják ,tőle vásároltam facebookon..elutaltam neki a pénzt, ő egy otps bankszámlaszámot adott egy egy Cs.Nóra nevezetű hölgy bankszámlájára utaltam a pénzt, azt mondta a csaj ha megérkezima pénz elküldi a csomagot,de miutan feladtam letiltott facebookról..a hölgy,akié a banszámla volt ő azt mondta h érkezett rendelés ,és utalás de ő a megrendelt terméket azt át is adta a vásárlónak személyes átvétellel.szóval a nikolett megvette az én pénzemből magának a másik cuccot.. értehtő így? Azért mondtam az ip címet,mert semmit sem tudok a csajról, csak a bszámlaszámot tudtam a nevet,ami valoszinu nem is igazi.
2013. szept. 26. 13:28
 4/6 anonim ***** válasza:
Most még zavarosabb az egész, de attól tartok, hogy magad kerested magadnak a bajt. Ha feljelentést teszel, s nyomozást indítanak, a 6500 Ft-od még nem fog megtérülni, de az eljárás sok százezer forint lesz.
2013. szept. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És ha ismeretlen tettes ellen teszek feljelentésk akkor hiába törölt és tiltott le ugye kitudjak nekem deríteni a csaló igazi kilétét?
2013. szept. 26. 13:38
 6/6 anonim ***** válasza:

Na, ezt végre meg lehet érteni.

Az ismeretlen tetteses ügynek az a lényege, hogy nem kell előröl kezdeni az egészet, ha a feljelentett személy vétlennek bizonyul, más az elkövető.

2013. szept. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!