Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha egy eladó napok óta szórako...

Ha egy eladó napok óta szórakozik velem az apródon, mégpedig olyan módon, hogy kétségbe vonja a termék létezését, tehetek rendőrségi feljelentést csalás gyanújával?

Figyelt kérdés

Múlt hétvége óta próbálom megvenni tőle a cuccot, de "valami" mindig közbe jön neki, ilyenkor mindig azt írja, hogy de előre utalással akár már holnap postára tudja adni a cuccot. A szomszéd városban lakik, kocsival 10 perc, eszemben sincs plusz pénzt fizetni ezért.

Ma pl. megbeszéltük 10-re, hogy elmegyek a cuccért, de gondoltam, felhívom azért háromnegyed körül, ki van kapcsolva. Elmentem a megbeszélt helyre, nem volt ott senki (egy kisebb áruház parkolóját beszéltük meg, így ha már ott voltam, be is vásároltam). Az eladó azt írta (telefon továbbra is süket), nem ért rá, pedig ő javasolta az időpontot és a helyet.

Kérdeztem, akkor mikor, mire írta, hogy utaljam a pénzt, és akár holnap postára adja.

Gondolom, ezek alapján, hogy csaló, és szeretnék lépni valamerre.

Mit tehetek?



2013. aug. 22. 15:20
 1/3 anonim válasza:
Szerintem is bűzlik a dolog. Valószínűleg nincs a birtokában a termék, csak a pénzedet akarja. Feljelentést minek alapján tennél, ha nem történt bűncselekmény? Ha a termék 50.000 ft alatt van, az új BTK szerint is csak szabálysértést követ el az illető, nem nyomoz a rendőrség. Sajnos tapasztalatból tudom. Tegyél le a dologról, felejtsd el, akkor jársz a legjobban.
2013. aug. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

50 k fölött van. Olyankor sem csinálnak semmit?


Bűntény pedig csak azért nem történt, mert ismeretlenül nem utalgatok senkinek, főleg úgy, hogy még telefonon sem tudom elérni.

2013. aug. 22. 16:01
 3/3 anonim ***** válasza:
Semmit.Ne foglalkozz inkább vele.
2013. aug. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!