Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vizipipa, olyan mint a cigi?

Vizipipa, olyan mint a cigi?

Figyelt kérdés
2009. nov. 7. 21:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Közel se :)


15/L

2009. nov. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Vizipipa 100× jobb, és minden ízű dohánya van :P
2009. nov. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én még nem próbáltam, de állítólag ezért jó:

-A víz kiszűri a káros anyagokat a füstből, ezért egészségesebb

-Lehül a füst, és az kellemes

-Mindenféle ízes/szagos (pl. gyümölcsös) dohányt használnak hozzá

2009. nov. 8. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
ok köszi
2009. nov. 8. 13:44
 5/12 anonim válasza:

Én nem dohányzom, de vizipipázni szeretek. Ez egy életérzés, nagyon kellemes, feltölti a lelket.


A "nagy dohányos" emberek a környezetemben nemigen szeretik a vizipipát.

2009. nov. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
0%

jobb:D

de állítolag sokkal károsabb mint a cigi..gondolj bele,nincs füstszürű..:S

2009. dec. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
és nem lehet tőle beállni, nagyon fasza
2010. jan. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
En mar kiprobaltam a vizi pipat eloszor azt s csak utana a cigit...bar nem tudom hogy a pipa karosabb vagy a cigi tenyleg melyik karosabb??? Nekem azt mondta hogy nyugodtam beleszivhatok mert a pipa nem olyan mint a cigi :D:D
2010. márc. 17. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

- Mi a különbség a vízipipa és cigaretta között?


A vízipipa tetején körülbelül 600 fokon izzik a faszén. Ez azonos azzal a hőmérséklettel, ami a cigaretta szívásakor jelen van. Mégis, mi a különbség a kettő között?


A cigaretta dohány száraz, és a papírral együtt azonnal hamuvá ég a 600-800 fokon. Ezen a hőmérsékleten jönnek létre a rákkeltő anyagok, melyeket ilyen forró állapotban a szájba majd tüdőbe szívnak a dohányosok.


A vízipipában nem égetjük hamuvá a nedves dohányt, hanem forró levegőt áramoltatunk át rajta. A levegő az izzó faszén mellett hevül fel, de mire elér a dohányhoz, lehűl 200-400 fokosra. Nem tudnak a rákkeltő anyagok kiválni a dohányból, aminek a füstje átáramlik a pipa testén és a szívócsövön, ahol egy része lerakódik. Ez a füst út közben átáramlik és lehűl a vízben, ahol szintúgy lerakódik némi anyag.


A vízipipa füstje hideg, így a gégerák nem valószínű. A hosszú csőrendszerben és vízben megszűrődik, így a káros anyagok lerakódnak, nem jutnak a tüdőbe.

- kátrány és nikotin


Mivel a vízipipában nem ég papír, így kátrány sem keletkezik. Hogyha megnézed a csomagolását, rá van írva: "Tar 0.0%" (tar = kátrány)


A nikotin tartalom kicsit érdekesebb dolog. Egyes dohányokon 0.5%, míg másokon 0.05% van feltüntetve. Mindkettő olyan érték (tömésenként 10 gramm dohánnyal számolva), amitől nikotinmérgezést kapna a vízipipázó.


Tény: senki nem lett eddig vízipipa függő, és a vízipipázó dohányosok nikotin éhsége nem enyhül a vízipipától. Gyakori, hogy pipázás közben rágyújtanak egy szál cigire.

Mit mond a toxikológus?


"Tudni kell a vízipipáról, hogy mivel itt hosszú a füstnek az útja, egy csomó káros anyag lecsapódik, és ha már idézőjelben beszélhetünk arról, hogy hogyan a legegészségesebb dohányozni, akkor a vízipipa ezek közül a legegészségesebb. ... Azért mondjuk olyan túl sok károsodást nem okoz, mert nagyon kevés az a nikotin és a káros anyag, ami ilyenkor bejut az illető szervezetébe..."

forrás: rtlhirek.hu

- A bulvársajtó és összeesküvés-elméletek


2008 elején lehetett olvasni és hallani a vízipipa káros hatásairól, miszerint 50-100 szál cigarettának felel meg a füst. Ezekben a cikkekben egy a WHO által készített tanulmányra hivatkoznak, melyet eredeti formában még nem láttam, és nagyon zavarosnak tűnik az egész.


Külföldi vízipipás fórumokon lehet olvasni, hogy a bulvársajtót a cigarettagyárak vonták be a témába, mert féltik a piaci részesedésüket a vízipipa terjedése miatt. Nem tudom, mennyi alapja lehet ennek, de mindenképpen elgondolkodtató, hogy külföldön is hasonló a média által közölt helyzet.

- A végső konklúzió


A cigaretta káros hatásairól tudunk, senkinek sem ajánlom, hogy rászokjon. De a vízipipát nem lehet a dohányzás többi módjával együtt említeni hideg, könnyű és tiszta füstje miatt. Biztosan vannak a vízipipa füstjében is olyan anyagok, melyek nem tesznek jót a szervezetnek. Ezt sajnos még nem elemezte senki, bár utána jártam, és lenne rá vállalkozó: alkotóelemenként 1,5 millió forint a vizsgálat. Míg nem gyűlik össze a sokmilliós beruházás költsége, marad a papír zsebkendőn történő füst átfújogatása. Látszik, hogy a ciginél szép sárga folt marad, a vízipipánál viszont semmi. Lehet találgatni, elképzelhető, hogy a vízipipa füstjében lévő szerves anyagok ugyan le tudnak rakódni a tüdőben, de minden probléma nélkül felszívódnak és elbomlanak.

Azt szokták mondani, hogy ami jól esik, attól nem leszünk betegek.


A vízipipa pedig jól esik!

2010. máj. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Pacaaa ***** válasza:
Hát nemtom..Én például mindig szédülök a vp után meg lelassulok 1 picit..
2010. jún. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!