Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A vizipipa mennyivel egészsége...

A vizipipa mennyivel egészségesebb mint a cigi?

Figyelt kérdés
Egészségesebb egyáltalán? Vagy egy bizonyos idő után van olyan rossz mint a bagó?
2011. aug. 27. 14:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem egészségesebb mint a cigi legfeljebb kevésbé káros.
2011. aug. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
úgyértve
2011. aug. 27. 14:18
 3/15 anonim ***** válasza:
14%
Sokkal egészségtelenebb, elárulom.
2011. aug. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Minden héten legalább egyszer felteszik ezt a kérdést, és 5 válaszolóból általában 4 mást mond. Biztos jönnek majd a vp fan pistikék hogy vízgőz meg a víz meg a nikotin, és hogy mennyire nem káros... De ők is csak egy olyan weboldalon olvasták ami a vp-t népszerűsíti... Szóval én már nem hiszek senkinek semmit. Azt kijelenteni hogy egyáltalán nem egészségtelen, ilyen zug infók alapján kb olyan mint azt kijelenteni hogy aki ennek az ellenkezőjét terjeszti az cigarettacégeknek propagál. Ennyi a véleményem.
2011. aug. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Tizensokéve dohányzom... Nem vagyok rá büszke, de ez van...

Véleményem szerint (és sokan mások szerint is) károsabb, mint a sima cigi. Lehet ott víz, meg akármi... De ott van egy meggyújtott széndarab, aminek ugyanúgy beszívod a füstjét.

Próbáltam már a dohányzás összes formáját. (kivéve a bagózást... rágjon dohányt, akinek két anyja van. :D )

Részemről maradok a ciginél... Már amíg nem sikerül leszokni róla. :)

2011. aug. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
63%
orvos vagyok és biztosra veheted a véleményem hogy jóval károsabb mint a hagyományos cigaretta
2011. aug. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
25%
de eggyiket sem ajánlom használja az aki gyártotta
2011. aug. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%
Hát én nem vagyok orvos, de azért már általános iskolában megtanultam helyesen írni. Na nem ezért írtam, hogy kötözködjek. Ha logikusan végig gondolod, akkor a nikotin, nagyon, de nagyon jól oldódik a vízbe, ezért kiszűri belőle nagyrészt, a cigarettába, esetleg a szűrő szűr valamennyit, bár az a "vattapamacs" sem ér sokat, szerintem. A pipába, tényleg gőz keletkezik. A vízipipa dohánya eléggé nedves, nem úgy mint a cigarettáé. Ezért van a szén meg a dohány között alufólia, hogy ne égjen meg a dohány mert akkor füstöt szívsz be ami kifejezetten kellemetlen. De viszont amit hőt elszívsz a széntől az fel forrósítja a dohány nedvét és azt szívod be. Persze amit a szén füstje tartalmaz káros anyagokat, abból jut a szervezetbe, de aki kicsit gondolkozik rájön, hogy a pipa kevésbé káros mint a cigi.
2011. aug. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
18%
te nagyon egy genetikai selejt vagy ha ezt gondolod
2011. aug. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
42%

Megkérdeztem a kémiatanárom erről,mert engem s érdekel,de nem tudta mi az,így elmondtam neki,és a végén azt mondta,hogy:

"Annyira,mint a cigaretta biztos nem káros,hisz kátrány nincs benne,a dohányból pedig hő hatására válik ki a nikotin,így a vízipipa nikotintartalma hatalmas lenne,de a víz kiszűri.

A füst nem forró,így rákot nem okoz.

És a vízipipában nincs füst,hisz semmi sem ég.

És ezt még a legnagyobb marha is tudja,hogy a füst égéstermék.

(Kérdeztem tőle,hogy füst van e benne,arra válaszolta azt.)"

Ennyit tudok biztosra.

2011. aug. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!