Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehetek keresztanya, ha nem...

Lehetek keresztanya, ha nem bérmálkoztam?

Figyelt kérdés
ma voltam a papnál igazolásért, hogy lehessek keresztanya a keresztlevelem megvan ,de mivel nem bérmálkoztam így nem adott nekem igazolást. szerintetek ,ha másik paphoz megyek el akkor az fog nekem igazolást adni? vagy mindegyik így gondolkodik?
2013. szept. 30. 21:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem lehetsz.
2013. szept. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok megbérmálkozva, mégis van egy keresztfiam.

Elvileg annak is elégnek kellene lenni, hogy meg vagy keresztelve. Én áldoztam is, de a bérmálkozás kimaradt, ebbe nem kötött bele a pap, minden simán ment. Sőt, nekem igazolás sem kellett, mert abban a templomban kereszteltek meg engem is, ahol a keresztfiamat és minden papír kéznél volt nekik. Vőlegényem lett a keresztapa, ő hozott igazolást, de ő bérmálkozott is.

Elvileg az a pap adhat igazolást akihez tartozol, ahol a keresztleveled is van, én úgy tudom.

2013. okt. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!