Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Meglehet e venni egy olyan...

Meglehet e venni egy olyan kontaklencsét, ami még nem volt a szememen?

Figyelt kérdés
Egy hónapos próba lencsém volt, de amit az orvos írt az nagyon drága. Mindenféleképpen internetről szeretnék rendelni, de egyik ismerősöm azt mondta ő nem venné meg, csak olyat amit próbált már. Ez tényleg így van? Ha pontosan tudom a szemem dioptriáját, stb, és az alapján választok lencsét, akkor sem lehet így venni?

2013. okt. 5. 22:03
 1/4 A kérdező kommentje:

Különben erről a két lencséről lenne szó, úgy tudom megbízható márkák: lencsek PONT hu/Biomedics_55_EVO_6_db és

lencsek PONT hu/Soflens_59_6_db

2013. okt. 5. 22:05
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem regen volt biomedicsem es eleg ocska... nagy a nedvessegtartalma es rosszabbul lelegzik benne a szem, mint masfelekben... raadasul nekem nem volt hajlando a helyere forogni...

,erthogy a lencseknel ezert adnak probalencset gyakorlott lencseseknek is, hogy beforog e a helyere... mert a szem felszine valtozo, es megfelelo lencse kell hozza, ami a helyere forog es nem cuppan le egy kis bambulaszas utan (mm ha esetleg nem pislognal es kiszarad a szemed, akklr a biomedics nekem siman leugrott, oszt szarakldhattam vele felvakon..)

szoval erdemes inkabb fizetni erte.... de az optikaban ( opticworld, vagy egy masik S betus aminemmnem jut eszembe a neve, de sokan szeretik) mondd, hogy esetleg egy olcsobb arfekvest nezzenek neked, merthat megis.... figyelembe veszik a keresed, de mellette azert nezik, hogy jo e meg a szemedre is

ugyhogy en nem ajanlom a neten vasarlast

2013. okt. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Még neten is nagyon drága? Amúgy nem ajánlom csak úgy rendelni netről bármit, én is azt akartam. Aztán elmentem optikában próbalencsézni (amikor váltani akartam) és amit kinéztem, az ellen egyszerűen ellenkezett a szemem, teljesen bevörösödött tőle. Most gondold el, ha megvettem volna a negyed éves adagot.
2013. okt. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én már 2szer vettem próba nélkül, elmondanám hogy egyik sem lett jó, pedig egyeztek az adatok, dioptria, görbület is, minden. Azóta inkább optikában próbálgatom őket. Aztán csak akkor rendelek ha tuti jó nekem.

Amúgy ezeket a nagyon olcsó régi hidrogél típusú lencséket nem érdemes venni, nincs elég oxigén áteresztésük, kényelmetlenek lehetnek és hamar kiszáradnak.

2013. okt. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!