Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Akinek nagyon rossz az arcmemó...

Akinek nagyon rossz az arcmemóriája, hogyan adhatja ismerősei tudomására, hogy senkit nem akar megbántani, és szívesen beszélgetne velük?

Figyelt kérdés
2009. nov. 9. 14:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Juujjj velem ugyanez van :D Csomószor van olyan h ismerősök mondják itt láttak-ott láttak, köszöntek is meg rájuk néztem de nem köszöntem xD Na és ebből nekem semmi nem rémlik :P Olyankor megmondom, hogy ha máskor ilyen van integessenek, állítsanak meg és akkor majd biztos észreveszem már őket :) Volt már olyan h a nővéremet nem ismertem meg hirtelen xD Jahh, meg pl mikor új suliba mentem, 2. nap nem ismertem meg azokat az osztályból, akikkel előtte nap beszélgettem :D Csak néztem h kik ezek, és hol az én osztályom :)
2009. nov. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mit lehetne tenni. Nekem az a furcsa, hogy ha visszamegyek arra a környékre, ahol majdnem 30 évig laktam, soha senkivel sem találkozom. Ha néha valakivel mégis szóba elegyedünk, férjem figyelmeztet a legközelebbi találkozáskor, hogy ott az ismerősöd, különben nem vettem volna észre. (Ez a szóbaelegyedés is csak azért volt, mert egy lifttel mentünk fel egy üzletben, és a hangja ismerős volt, leszólítottam.) Sajnos nem jellemző, hogy szólna valaki, ha nem mosolyogsz már előre, hogy ismered. Én inkább a hátam mögött a korábbi barátnőimtől hallottam, hogy mások azt mondták, milyen b.... vagyok szerintük, hogy már meg sem ismerem őket, vagy nagyképű, vagy "megy mint a homály", lehetne sorolni, minden csak nem pozitív jellemzésekkel. És mostanában ismerősök ismerőseit nézegetve az iwiwen, meg persze az adatokból derül ki, hogy pl ezzel egy iskolába jártunk, és olyan sértődött arc ugrik be róla, gondolom, mert találkoztunk csak nem ismertem meg... Miért olyan hihetetlen ez másoknak? Miért nem köszöntenek, ahelyett, hogy megsértődnének?
2009. nov. 9. 19:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyszerűen mondd meg nekik, hogy bocs, de rossz az arcmemóriám!
2009. nov. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hogyan?

Mondanám, de ha nem ismerem meg őket... ők meg nem jeleznek... akkor nincs kapcsolat...

2009. nov. 11. 16:42
 5/5 A kérdező kommentje:

Most olvastam erről egy érdekeset, idemásolom:

"Sokszor elképzelem, mi történne, ha szemtanúja lennék egy bűnesetnek, majd

utána vallomást kéne tennem a rendőrségen. Nem tudom, mennyire lennék képes

hiteles információkkal szolgálni a helyszínről, a bűnözőkről és a többi

körülményről. A BBC-nek az egyik mellékoldala egyfajta játékot nyújt, ahol

kétszer 12 ember arcának végignézése után 48 személy közül kell felismernünk

azokat. Jó játék, és egyszerűen játszhatnak azok is, akik nem tudnak

angolul, hiszen csak néhány parancsot kell figyelembe venni. Először menjünk

rá azoldalra, és nyomjuk meg a "Start here, part 1" gombot? itt megnézhetjük

az első 12 ember képét, de erre csak 1-2 percet szánhatunk. Ezután tartsunk

öt perc szünetet, és menjünk rá a "part 2" gombra, ahol a következő 12

személy portréját nézhetjük végig (szintén 1-2 perc alatt). Ismét öt perc

szünet, majd következhet az utolsó szakasz ("part 3"), amiben 48 személy

közül kell kiszúrnunk a már látottakat, és egyúttal bejelölni, hogy az első

vagy a második részben találkoztunk velük. A legvégén megkapjuk arcmemória

képességünk "hányadosát". Pontosabban két számot

kapunk: az egyik azt mutatja, mennyire helyesen emlékeztünk arra, hogy az

első vagy a második részben találkoztunk az illető arcával, a második pedig

azt, hogy mennyire ismertük fel az arcokat. Rajta."



[link]

2009. nov. 17. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!