Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem tudják elfogadni az...

Miért nem tudják elfogadni az emberek azt, ha valaki nem akar élni?

Figyelt kérdés
miért gondolják bolondnak,stb.... ha valakinek nincs kedve maradni? mi ebben az elfogadhatatlan?
2013. okt. 13. 01:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
35%
aki nem akar élni az nem ír ki kérdéseket róla, nem áll neki hisztizni, hanem csendben végez magával. és akkor nincs is mit elfogadni.
2013. okt. 13. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Csak kérdés. Nem hiszti vagy ilyesmi. Volt egy barátom aki 20 évesen végzett magával. Nagyon szeretett egy lányt,aki kidobta őt. Én megtudtam érteni. Mások nem.
2013. okt. 13. 01:31
 3/18 piriiiiii ***** válasza:
59%

Azért nem tudják elfogadni, mert ez természetellenes.

Az ilyen (nem akarok élni, jaj) emberek nem bolondok, hanem vakok, szenvednek a saját nyálukban.

2013. okt. 13. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert normális esetben az életösztön erősebb.

Ez van minden állatba belekódolva. Hallottál öngyilkos állatokról?


20 évesen öngyilkosnak lenni (máskor sem), nem normális.

Az egész élet előtte állt volna. SOkszor előfordul, hogy elveszítünk valakit, valamit. Ez fel tudni dolgozni, és nem mindent eldobni.Hiszen a rossz után jön a jó is. Főleg 20 évesen, egy szinte gyerek szerelem miatt!!

2013. okt. 13. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Azért, mert természetellenes.

Tudod: barátnőből még lehet akármennyi az életben. Életből viszont csak egy van.

Az, hogy egy csaj miatt kinyírta magát, semmi több, mint jellemgyengeség.

2013. okt. 13. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Mellesleg én már háromszor meghalhattam volna, ha minden tényleg nagy szerelmi csalódás után kinyírom magam. (A kisebb csalódásokat ne is említsük.) Mégis itt vagyok, és valahogy nem bántam meg, hogy az első szаrabb pillenetomban nem nyírtam ki magam.
2013. okt. 13. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Én meg tudom érteni azokat, akik keserves kínok közt gyógyíthatatlanul szenvednek minden egyes nap. Ha gondozásra szorul, kb élő halott. Megértem h nem akar teher lenni, h nem akar éveket szenvedni, szabadulni akar a fájdalomtól... Ők nem tudnak. Sokuk így sem akar. Még így is élni szeretne.

Aki más miatt megöli magát, mondjuk 20 évesen? Az beteg! Agyilag gyenge. Sohasem szabad más miatt, ha semmi baj nincs ezt tenni. Lehet másnap jön valaki aki 1000 szer több. Nem akarok sokat írni részletezni, de ezeket nem lehet megérteni és elfogadni. Fáj a szakítás, ha végeszakad valami megszokottnak, vagy elhagynak, akár önhibádon kívül. Ismerem. Sok éven át boldog voltam valakivel, vége lett. De fel kellett állni, és menni tovább. Ha szerettem, márpedig igen, akkor azzal nem bánthattam hogy megölöm magam, még akkor se, ha elhagyott. Egy része voltam, s bár most nem, de hidd el ez nem pont így van... Nem csak magam ölném meg, mondjon akárki akármit, őt is részben, a családomat is... Nem, ezt nem lehet, fájjon a szakítás bárhogy, ez helyrehozható dolog ellentétben valami iszonyatos betegséggel.

Helyrejöttem, megismertem valakit, boldog voltam, menyasszonyom lett, esküvő előtt álltunk, majd egy délutánra végeszakadt az aznap is tartó felhőtlen boldogság. Hirtelen és azonnal. Visszafordíthatatlanul. Tudodod van olyan amitől bármi jobb. Még az is, ha elhagy és az akit szeretsz boldog mással. Mert szereted és az ő boldogsága fontosabb mint a tiéd... Ehhez erő kell, de tudni fogod helyes az ùt, legyen akármilyen szar. Van amikor ez sem jut, s inkább csak egy ilyenért imádkoznál.

De az élet megy tovább, s ilyen esetben is áll az, hogy ha befejezed mindent és mindenkit tönkreteszel. Nem nem értem őket...

F/32

2013. okt. 13. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
azért mert az élet nem egy tárgy amit csak ugy eldobhatsz magadtól mert az élet az egy olyan ajándék amit nem kaphatsz meg töbször!
2013. okt. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Érdekes az állatvilágban is előfordul erre példa. Azért van olyan fájdalom,amit nem lehet gyógyítani. Nem helyeslem az öngyilkosságot,de aki elköveti,azt sosem tartom gyávának. Azért tudtam megérteni valamilyen szinten,mert ha valakit így elveszít az ember,azt nem lehet pótolni. Van egy mondás,amit mindíg az ember fejéhez vágnak: "Nincs pótolhatatlan ember...." Erre ezt szoktam rávágni. "A temető tele van velük." Tehát ha valakit elveszít az ember,az hozhat bizony akkorra ürességet,sőt nagyobbat mint a gyász. Mert ha valaki meghal,azt már természetes nem kaphatja vissza. Viszont aki elhagyta őt,az viszont összemászik mással utána,és szerintem ezt nem akarta megvárni.
2013. okt. 13. 08:12
 10/18 anonim ***** válasza:

Kérdező, egyértelmű, hogy te is még nagyon fiatal vagy, azért gondolkozol így.


"Érdekes az állatvilágban is előfordul erre példa."

Írjál párat. Én egyet sem tudok, pedig náluk is vannak olyan fajok amik egy életre választanak párt. Ha az egyik meghal, a másik haláláig egyedül marad, de nem lesz öngyilkos.


"Azért van olyan fájdalom,amit nem lehet gyógyítani."

Igen, de csak fizikai. Minden másra gyógyír az idő. Gondolj csak bele, mindenkinek van általános (sőt, óvodás!) nagy szerelme ami meghiúsult. Felnőttek közül van bárki is aki bánkódna miatta? Természetesen nincs.


Szerelmi bánatból elkövetett öngyilkosság nagyon gyenge jellemre utal. Ebben a világban nem csak egy nagy Ő létezik. Ha az egyik elmegy, majd jön egy másik majd egy harmadik és negyedik.


"Azért tudtam megérteni valamilyen szinten,mert ha valakit így elveszít az ember,azt nem lehet pótolni."

És ezzel mégis mit ért el? Lelkiismeret furdalást okoz a volt barátnőjének aminek számos eredménye lehet. Persze a legesélyesebb, hogy idővel túlteszi magát rajta és kész.

Ellenben ezzel a cselekedettel csak bántani tudja. Ha annyira szereti miért bántja? Értse meg, hogy ő nem így érez és lépjen tovább.


"Van egy mondás,amit mindíg az ember fejéhez vágnak: "Nincs pótolhatatlan ember....""

Ezt ki mondogatja? Én ezt ismerem: "Mindenki pótolható". A te mondásod nem igaz a felnőttek világára. Nincs olyan ember akit ne lehetne lecserélni. Magyarországi hatalmas létbizonytalanság ezt mindennél jobban bizonyítja.

2013. okt. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!