Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Postai utánvétel? Vaterán...

Postai utánvétel? Vaterán eladtam egy terméket, emailben a csávó mondja hogy utánvétellel kéri.

Figyelt kérdés
(nem volt vaterán kijelölve olyan) De mondom okés. Na msot ha pl 500ftért el adtam valamit, akkor kérjek tőle 500+postai utánvét díját? Ha a vevő a postásnak fizet, akkor én hogy kapom meg majd a pénzt? Ha a csávó nem ad csak 500ftot, és én mondom a postásnak hogy 510-et kérjen, akkor nem fogja odaadni neki?
2009. nov. 11. 17:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy csak az 500-at fizeti ki mivel a postán fognak érte kérni pénzt amiért elviszik. Úgy add fel, hogy ő fizesse a postaköltséget is. Vagyis neked ki kell előre fizetni a postaköltséget, de a szelvényre annyival többet írj az összeghez amennyi a postaköltség.


A vaterán én sosem szoktam utánvéttel feladni semmit, mivel a környezetemben már páran megjárták. Nem vette át az ember a csomagot és akkor te buktad a postaköltséget.

2009. nov. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

akkor kijelölöm hgoy a postát ő fizesse, értékhez meg írjak pl 510-et (áru+postaköltség amit én fizettem) és akkor míg nem adja az 510-et a posts nem adja?

nem lehet átvágni ezt a rendszert, azt kivéve hogy nem veszi fel és visszajön hozzám?

Mert még új a csávó, és azonnal postaival éri...

2009. nov. 11. 17:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Mikor feladod a csomagot te fizetsz 500 ftot (ha ennyiért adtad el) plusz az utánvétel árát, ami szerintem így-is úgy is sok, nem is értem miért éri meg a vásárlónak ez. nem tudom mennyire nehéz a csomag és egyéb, én egyszer 2000 ft-os csomagért összesen 3130 ft-ot fizettem a postán (ez függ a súlytól is).


Na most amikor a postás viszi az illetőnek, ő csak akkor kapja meg a csomagot, ha ezt kifizeti, más esetben nem. És akkor te visszakapod az össze pénzt, neked nem kerül semmibe.


Viszont azzal számolni kell, hogy ha esetleg nem veszi át buktad a nem kevés postaköltséget. És ez sajnos gyakran előfordul.


Ha továbbra is így adod fel a postán azt mondd, hogy 500 ft a csomag, plusz a postaköltséget is számolja hozzá, és úgy írja meg az utánvételes papírt.

De én megpróbálnám rávenni, hogy előbb fizessen. Persze nem mindig esik pofára az ember, de sajnos előfordul.

2009. nov. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Utolsó: Értem, köszönöm a segítséget.

Megpróbálkozok vele, én se csináltam még :)

2009. nov. 11. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!