Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért ilyenek a szüleim?

Miért ilyenek a szüleim?

Figyelt kérdés
9. osztályos vagyok egy erős gimnáziumban. Az általános iskolában sokkal gyengébb oktatás volt, máshoz voltam szokva. Most 2 hónapja járok ide, és két tantárgyból becsúszott 1-1 hármas érdemjegy. A többi jegyem 4-es ötös, de többségben ötös. Mindig úgy neveltek, hogy a 3-mas nem jó jegy, ami szerintem is ígyvan, csak azt nem értem, hogy ha bejön egy hármas egyszer egyszer egy nehezebb anyagrésznél valamiből, amit utána ki tudok javítani simán, akkor miért kell lelkiterrorba tartani? Alig merem elmondani főleg apámnak, mert akkor jönnek a lelki zsarolással. Most így mivel lesz könnyebb? A maradék kis kedvemet is elveszik a tanulástól, a javítástól. Szinte minden nap úgy jövök haza, hogy sírni tudnék, mert úgy érzem nem felelek meg nekik, mindig azt mondják, hogy többre vagyok képes, holott ez nem igaz, én nagyon örülök, hogy nem voltam még 3-mas évvégén semmiből, és a fontosabb tantárgyakból nagyrészt ötös voltam, ez miért nem elég? Miért kell tönkretenni a gyerekkoromat? :(
2013. okt. 20. 16:47
 1/2 The magic of banana ***** válasza:
Teljesen meg tudlak érteni.Az én szüleim pont ezt csinálják velem évek óta és emiatt eléggé megromlott a kapcsolatom velük ...amikor csak egymáshoz szólunk veszekedés lesz belőle.Próbáltál beszélni velük erről?Szerintem egy próbát megérne.
2013. okt. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Mondtam már nekik, mikor leültünk beszélgetni(ritka dolog), szépen, érthetően, hogy valamiért túlbecsülnek engem, és nekem ez nagy erőfeszítés, de nem értik meg, a válaszuk az, hogy tudják hogy én szín ötös lennék egy kis tanulással, ilyenkor van az, hogy kezdődik a veszekedés.
2013. okt. 20. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!