Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A korosztályomban egyedül, én...

A korosztályomban egyedül, én sajnálom a vakokat?

Figyelt kérdés
Milyen rossz lehet már nekik? Főleg annak aki nem csak vak, hanem süket is. Csak én szeretnék rajtuk segíteni,(ha tudnék)? 13/l

2013. okt. 24. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:

nem kell sajnálni őket:) az általános felfogás az, hogy fogyatékosok.. pedig csak fogyatékkal élők! érezd a különbséget!:D

gondolj úgy a dologra, hogy ha pl valaki nem tud repülőt hajtogatni annak segítesz.. ha valaki nem tud átmenni az úton egyedül, annak segítesz... nincs rá meg a képessége... az egy dolog, hogy nem a kézügyesség, hanem a látás hiányzik.. nem jó, de lehet élni vele:)

a siket-vakok meg.. hátigen, az már tényleg nem móka, h ogy tenyéren kommunikáljunk valakivel.. régen az ilyenek elég hamar meghaltak, mert nem érte őket elég inger és egyszerűen nem fejlődtek..


szóval nem sajnálni kell, csak segíteni!:) a vakok nem szeretik, ha sajnálják őket!:D

pl a vakok karaoke versenyén hallottam ezt a párbeszédet:

vak egy látó nézőnek: -és te mit gondolsz a vakokról?

néző: -hogy érted, hogy mit gondolok róluk?

egy második vak az elsőnek: -jaj jóska, ő nem olyan, ő nem sajnál minket!

(a név csak illusztráció)


szóval nem sajnálni, kisegíteni, és hagyni szabadon élni:)

és ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar legyen a célod:) kellenek az ilyen arcok oda, mint Te:)

2013. okt. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nagyon aranyos vagy.

Sajnálhatod őket, de az fontos, hogy ha beszélsz egy vakkal, akkor ne éreztesd vele a sajnálatot. A lehető leg természetesebben viszonyulj hozzá.

Segíteni is tudsz nekik. Ha találkozol eggyel, és úgy látod, hogy talán segítségre lehet szüksége, akkor menj oda hozzá, és kérdezd meg, hogy segíthetsz-e valamit. Ha igen, akkor kérdezd meg, hogy hogyan, ha nem vagy biztos a dolgodban. Pl. buszra felsegítéskor, úton átkiséréskor ki karoljon kibe...

2013. okt. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm, nagyon kedves vagy, (és értelmes, nem úgy mint a többi..) igen én oda is szeretnék menni :D igazából akkor döntöttem el ,hogy ezzel szeretnék foglalkozni, amikor megnéztem ezt a videót: http://www.youtube.com/watch?v=as3Uvll6SoE ez a videó egy filmrészlet. ez a lány vak is és süket is (és néma). most az előszőr gondolkoztam el,hogy : ezeket az emberekkel nem is nagyon törődik senki.. csak a gyógypedagógusok..
2013. okt. 24. 17:23
 4/8 A kérdező kommentje:
2. kommentelő: köszi, úgy lesz. :)
2013. okt. 24. 17:25
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is nagyon sajnálom őket, persze előttük nem érzékeltetem ezt velük.. ha nekem van valami bajom, akkor se szeretem hogy mások sajnálkozzanak, meg jobban törődjenek velem mint mások..
2013. nov. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
én 14 éves lány vagyok. Sajnálom őket természetesen, de ők ugyanolyan emberek mint mi és élik az életüket. Ők se sajnálják/sajnáltatják magukat folyton mert az élet megy tovább.
2014. jan. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=vQDKWPr9bDI



Itt egy "szakmai" videó, hogy hogyan segíts a látássérültnek különböző helyzetekben.

2014. márc. 10. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kaszi válasza:
A kérdés önmagában ott érdekes, hogy aki született vak, pl. én, nem úgy fogom fel hogy ez probléma, nincs mit sajnálni ezért. A segítőszándékot pedig köszönöm én is.
márc. 11. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!