Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egyre kevesebb információt...

Egyre kevesebb információt találok meg Wikipédián. Miért?

Figyelt kérdés
Legalábbis magyar nyelven. De a meglévők is mintha rövidültek volna. 5 éve érzésem szerint bővebb, színvonalasabb volt az oldal. Töröltek azóta a tartalomból?

2013. okt. 25. 23:52
 1/6 anonim ***** válasza:
A Wikipédia állandóan változik, én nem vettem észre hogy rosszabb lenne, sőt. Amúgy az angolon sokkal több minden van ezért én is egyre többször használom azt is.
2013. okt. 26. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
a magyar tényleg elkeserítő. szerintem ez is szépen lemér egy országot :( nincs mese tudni kell angolul nagyon.
2013. okt. 26. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Vree ***** válasza:
100%

Dehogy törölnek. Örülnek ha azt az icipicit tudják nőni amire képesek.


Persze, szomorú a helyzet az angol Pédiához képest, na de nekünk csak egy szűk ország unatkozó kocka fiataljai állnak a rendelkezésünkre, nem egy egész bolygóéi.

2013. okt. 26. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 MrPifta ***** válasza:
esetleg le is fordíthatod az angol vagy egyéb külföldi szöveget magyarra, hogy az idegen nyelven nem tudók is megértsék
2013. okt. 26. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 rajcziz válasza:
100%

Rövidülni egész biztosan nem rövidültek, valószínűleg mostanság más területekről keresel cikkeket mint régebben. Nagyobb törlésre csak egyszer került sor, akkor jogsértés miatt pár ezer cikk került törlésre.

Mindennek az oka a szerkesztők hiánya. Mostanság a magyar nyelvű wikipédiát úgy 2000 ember szerkeszti aktívan. Ennyi ember pedig képtelen folyamatosan bővíteni a tartalmat, mivel mindenki csak a saját érdeklődési területén (amihez valamennyire ért) szerkeszt. Akik pedig nagyon kifogásolják a magyar wikipédia helyzetét, azoknak javaslom, hogy tegyenek aktívan azért, hogy ez a helyzet megváltozzon.

2013. okt. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem segíteni kellene az oldalt. Miért? Hogy teljesen reklámmmentes és független tudjon maradni.

Ezt olvastam a Wikipédián, amit elég gyakran használom, információt akarok megtudni.


" Kedves Wikipédia-olvasók: A függetlenségünk megőrzése érdekében sohasem mutatunk reklámokat. Nincs állami támogatásunk. Adományokból tartjuk fenn magunkat, amelyek átlagos összege 2500 Ft. Elérkezett az idő, hogy újból ezt kérjük Öntől. Ha mindenki, aki olvassa ezt a szöveget, adna legalább 500 Ft összeget, ez az adománygyűjtő kampány egy órán belül véget érne. Apró nonprofit szervezet létünkre az öt legforgalmasabb weboldal egyikét működtetjük, és ezzel arányos az az összeg is, amit szerverekre, alkalmazottakra és különféle programokra költünk. A Wikipédia azonban különleges. Olyan, mint egy könyvtár vagy egy park, ahová mindenki elmehet gondolkozni és tanulni. Ha a Wikipédia hasznos az Ön számára, kérjük szánjon ránk egy percet, hogy egy újabb évig működőképesek és reklámmentesek maradjunk. Köszönjük."

Ha vinnének az apródon hirdetett cuccaim közül, tuti nem sajnálnék egyszeri 2000 Ft - ot. ( pedig én nagy xarba vagyok anyagilag )

Vajon a " nagy emberek " adnának valamennyit?

Ezer bocs akit zavar hogy ide másoltam be.

Nem akarok újabb Wikipédiás témát indítani, igaz szinte nem is kérdeztem itt még... Mert sikerült megtalálnom a választ általába.

2014. febr. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!