Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A Bűn és bűnhődés c. regényben...

A Bűn és bűnhődés c. regényben Raszkolnyikovot mi késztette a gyilkosság elkövetésére?

Figyelt kérdés
Örülnék, ha valaki pontos választ tudna adni :) előre is köszönöm :)

2013. nov. 2. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy az áldozat nem volt hajlandó elolvasni a kötelező olvasmányokat, inkább másoktól próbálta megtudni, miről szólnak.


Ezen annyira felbosszantotta magát, hogy végül agyonverte a fiatalembert. Egy kis heringgel.

2013. nov. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha a kedves válaszoló nem hiszi el, akkor természetesen nem kell elhinnie, hogy pusztán azért kértem segítséget, mert nem egészen értettem a gyilkolásának az okát. Vannak feltételezéseim, de nem vagyok benne biztos, inkább biztos akarok lenni benne.
2013. nov. 2. 16:19
 3/5 A kérdező kommentje:
*gyilkosságnak
2013. nov. 2. 16:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyon régen olvastam ezt a könyvet, a részletekre már nem is emlékszem.Bennem az maradt meg, hogy ez a fiatalember elítéli az uzsorás öregasszonyt,aki másokon élősködik, és jogosnak érzi a gyilkosságot, hogy megszabadítsa a világot tőle.Ő először ezt nem érzi bűnnek,inkább nemes cselekedetnek próbálja beállítani önmaga előtt.Ez nem sikerül neki, aztán csak vívódik önmagával, a lelkiismeretével és már nem is érzi jogosnak azt amit tett, sőt ő sem "jobb" ember.Bűn a gyilkosság hiszen egy emberéletet oltott ki.

Szóval szerintem az egész lényege az, hogy ítélkezhet-e egyik ember a másik ember tettei,cselekedetei, életmódja és élete felett.Van-e joga ehhez? Valami ilyesmi.

2013. nov. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. nov. 3. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!