Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nyilvántartják a sírhelyeket?

Judimudi kérdése:

Nyilvántartják a sírhelyeket?

Figyelt kérdés
Az üknagyszüleim sírját szeretném megtalálni. Tudom melyik temetőben vannak eltemetve, apukám még nagyjából meg is tudta mutatni, hogy melyik területen lehet a temetőn belül a sír (amire ő emlékszik gyerekkorából). Sajnos a temető régebbi részén sok síron nincs már fejfa, annyira régiek (leginkább a fából készült fejfák tűntek el), sok esetben csak fűvel benőtt földkupacokat találtunk. Ha bemennék a helyi plébániára, ott meg tudnák nekem mutatni, hogy melyik sírban ki fekszik? Nyilván voltak tartva a sírok a '40-'50-es években? Vagy egyáltalán hogyan tudhatnám meg, hogy melyik "földkupac" alatt nyugszanak? A válaszokat előre is köszönöm!

2013. nov. 4. 16:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Vagy a plébánián vagy a temetőgondnoknál meg van a nyilvántartás. De ha nagyon régi a sír, akkor már lehet, hogy felszámolták és mást temettek a helyére.
2013. nov. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Faluról van szó, és szerencsére ez a temető olyan, hogyha egyszer megveszik a sírhelyt, akkor többet nem kell kiváltani, az örökké megmarad, nem temetnek a helyére senkit sem. Ezért viszonylag nagy a temető régi része, ahol mint említettem, sok a fejfa nélküli sír is. Ezért reménykedem abban, hogyha van a régi sírokról is nyilvántartás, akkor ez is meglesz. Köszi a választ!
2013. nov. 4. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!