Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi van abban az esetben, ha...

Mi van abban az esetben, ha pótdíjfizetési kötelességem van és lejárt a 8 naptári nap, amin belül ugye rendezhetem 2. 000 Ft eljárási díj ellenében? Át lehet írni a dátumot a csekken, vagy ezt ők nyilvántartják, hogy mikorra állították ki?

Figyelt kérdés
Nem tartom jogosnak, mert jegyem volt, csak olyan, ami kétszer lett dátumozva, azért mert első kezelésnél nem lyukasztotta ki a gép, csak rányomta a dátumot és következő alkalommal nem vettem észre, hogy már kezelve van.
2012. dec. 28. 17:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha BKK-ról van szó: 8000 Ft lett volna az amúgy is, nem 2000. Akkor lenne 2000, ha a pótdíjazás pillanatában lett volna már bérleted, ám azt otthon felejtetted volna. Mivel a bírság ennyi idő után már véletlenül sem minősül helyszíninek, minimum 16000 Ft-ot kell befizetned. A dátum átírásával kár próbálkozni, hiszen a BKK is rendelkezik egy példánnyal. Az átírással csak bírósági büntetőeljárást kockáztatsz, értelme semmi.


Az, hogy duplán lyukasztottál, nem főbenjáró bűn, de védhetetlen helyzet. Nem tudod bebizonyítani, hogy nem szándékosan, spórolás céljából lyukasztottad ki a már egyszer felhasznált jegyet. Innentől kezdve hiába bántja az igazságérzetedet - fogd fel tanulópénzként és még addig fizess, amíg nincs rajta késedelmi kamat!

2012. dec. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a választ.


Csak az bosszant, hogy nem is blicceltem. :/

Megbüntetnek, önhibámon kívül, mert rosszul működnek azok a hülye jegykezelők..de mindegy

2012. dec. 28. 20:51
 3/3 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Sajnos nagyon oda kell figyelni, elég egy halvány lenyomat vagy egy enyhe benyomódás, amit nem veszel észre, aztán máris jogtalanul utazol...
2012. dec. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!