Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha két helyre vagyok bejelentv...

Ha két helyre vagyok bejelentve egyik 4 másik 6 órás, és kismama vagyok, akkor a táppénzt melyik munkáltató fizeti? Lehet-e olyat, hogy az egyik helyről elmegyek táppénzre a másikon még dolgozom?

Figyelt kérdés
2013. nov. 4. 18:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem vagyok a téma elismert szakértője, de szerintem ezt hívják táppénzcsalásnak...


[link]

2013. nov. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem akarok csalást elkövetni csak kérdeztem!A fontosabb, hogy ki fizeti a táppénzt ha egyik helyen sem tudok már dolgozni?
2013. nov. 5. 13:23
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam, hogy táppénzcsaló vagy, csak arra próbáltam utalni, hogy érdemes odafigyelni, nehogy - akár véletlenül is - azzá válj azáltal, hogy az egyik cégnél táppénzen vagy, de a másik helyen dolgozol... :-)


Szerintem mindkét cég fizet:

"A kötelező egészségbiztosításról szóló 1997. év LXXXIII. törvény (Eb.tv.) 43. § (2) bekezdése szerint az egyidejűleg fennálló több biztosítási jogviszony esetén a keresőképtelenséget és a táppénzre való jogosultságot, azok időtartamát, az ellátás mértékét, illetőleg összegét mindegyik jogviszonyban külön-külön kell megállapítani. E rendelkezés vonatkozik arra az esetre is, ha a több biztosítási jogviszony ugyanannál a foglalkoztatónál áll fenn."


Mivel tényleg nem vagyok szakértő, érdemes lenne az egyik cégnél beszélni egy bér-/munkaügyessel.

2013. nov. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!