Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Létezik olyan kismama, akinél...

Létezik olyan kismama, akinél a munkáltató ezt megtette?

Figyelt kérdés

"Ha a munkáltató nem tud a kismama egészségi állapotának megfelelő munkakört biztosítani, akkor őt fel kell menteni a munkavégzés alól, s erre az időre részére az állásidőre járó munkabért kell folyósítani. "


Hogyan történt, vagy ha nem akkor mivel hárítottak?


2012. márc. 14. 16:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én munkahelyemen, egyértelmű volt, hogy nem tudnak megfelelő munkakört biztosítani, ezért táppénzre mentem 7 hetes terhesen. Most vagyok 35 hetes és még mindig táppénzen vagyok.
2012. márc. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok : hozzáteszem, nagyon rendes főnököm van
2012. márc. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

épp ez a lényeg, hogy nem kellene táppénzre menni, hanem a havi alapbért kellene fizetniük,(=állásidőre járó munkabér) csak a kismamák elmennek ehelyett táppénzre..

Erre lennék kíváncsi

2012. márc. 14. 16:34
 4/15 anonim ***** válasza:
értem, de ha egyszerűen nem megoldható? még mindig jobb mintha ott hagyná az állását és aztán tényleg egy forint nélkül maradna
2012. márc. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát én még soha nem hallottam senkitől ilyet. Nem igazán ajánlja fel a munkaadó ezt a lehetőséget. Próbálja kikerülni.

Nekem se tudott volna olyan munkakört felajánlani,ami az állapotomnak megfelelő lenne,de amikor bejelentettem a terhességet átrakott volna másik munkakörbe,de az se felelt volna meg az állapotomnak.

Gondolom ezzel akarta kivédeni,hogy felmentsen a munkavégzés alól.

Eljöttem táppénzre inkább.Így legalább lesz hova visszamennem dolgozni a gyed után.

Ha kiharcolnám az állásidőt valószínű nem kellene már visszamennem dolgozni.


Bocsi ha hosszú voltam.

2012. márc. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Ez az, hogy miért nem megoldható. Értem, hogy a munkáltatónak ez nem lenne érdeke,de mivel hárítják el, hol a kiskapu?

Ahol tényleg nem tudnak olyan munkát biztosítani, amit el tudnál kismamaként is végezni (tehát nem a veszélyeztetett terhesekre gondolok, hanem az egészséges kismamákra), csak a munka nem megfelelő (fizikai, vagy hideg van..stb)

Ki nem rúghat ugye....pénz nélkül nem maradhatna

Lehet naiv vagyok, ha elhiszem h betartják a törvényt, mert eza munkatörvénykönyvben benne van, de még nem hallottam olyat. hogy valaki így lenne otthon, ezért érdekel...

2012. márc. 14. 16:48
 7/15 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös


pontosan erre gondoltam...


Mindenkinek köszönöm aki válaszolt



Várok még tapasztalatokat.

2012. márc. 14. 16:50
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem MO-n történt: a munkaköröm vaszélyes, a felsorolt veszélylehetőségek kb. 80%-a benne volt. Ennek ellenére, ha a főnök akarta volna, tudott volna könnyített munkát adni, amennyiben pl. nem oszt be éjjel-nappali felügyeletre és legalább a ciános helyre a kollegákat küldte volna.

Kértem, hogy ne tegye. Azt mondta, a munka munka, felelősségem van, a terhességre hivatkozva nem terhelhetem a kollegáimat.

Kb. 2 héten belül megvolt a kiírásom táppénzre. November 1 óta itthon vagyok, április végére várom a babát.

Természetesen, amikor vittem neki az orvosi papírt, akkor kezdte, hogy hát ez nehéz lesz nekik. Mondtam, ha szép szóval kiegyeztünk volna, akkor most dolgoznék március elejéig, és nem a kollegáimnak kéne a munkámat elvégezni a maguké mellett, hanem cserélhetnénk könnyű munkát velük... akkor már megértette a tiltakozásomat, de késő volt.

2012. márc. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezt hívják "álló időnek" - és tényleg azt jelenti, hogy ha úgymond önhibádon kívül nem dolgozhatsz ( veszélyes munkahely) , és a munkáltató nem tud más beosztásban alkalmazni, akkor nem táppénzre kell menned, hanem köteles a munkáltató a táppénznél nagyobb összeget fizetni, viszont csak akkor ha ez a kollektív szerződésbe le van írva - ez a kibúvó, mert legtöbb helyen nincs ilyen szerződés. Én is végigjártam ezt az utat , OEP-nél, ügyvédnél is érdeklődtünk.
2012. márc. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

èn németországban élek itt létezik a munkavégzés tilalom. terhesen 100%-s bért más esetben keves százalékban fizet a munkáltató.


Munkavégzési tilalmat sok esetben rendelhet az orvos, pl magas vérnyomás, vagy ahogy ´ritad veszélyes munakvégzés. Nálam rendszeres üléstöl folyamatos alhasi görcseim voltak. Elkezdtem utánna olvasni, és kiderült, hogy habár a munkáltató fizeti, de a munkáltató vissza igényli a biztosítótól, így neki ez nem kerül külön kiadásba. Mivel nálunk kevés munka volt, megkérdeztem HR-t és örültek neki, dokival kiirattam magam félnapra. ìgy sokkal kevésbé görcsöltem, és félnap munkavégzés elég volt.

Szomszédomat magas vérnyomás miatt egésznapos tilalomra rakták. Táppénzt csak elötte a vérzéseknél 1-2 hetes idöre kaptam.

2012. márc. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!