Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért divat mostanában, hogy...

Miért divat mostanában, hogy lányok a suliban úgy köszöntik egymást, hogy odamennek, és arcon puszilják a másikat? Miért nem lehet egy sima köszönéssel, vagy kézfogással lerendezni a dolgot?

Figyelt kérdés
2008. júl. 8. 20:04
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ez kedves gesztus a lányoknál. Nem csak a suliban csinálják, én már nem vagyok iskolás, de a koleganőimmel is így köszöntünk egymásnak, meg a barátnőimmel is így szoktunk, azokkal is, akikkel inkább csak egy társaságban vagyunk, nem kell ahhoz kebelbarátnőnek lenni. A mi társaságunkban minden lány puszit ad egymásnak, meg a fiúknak is. Persze a fiúk egymásnak nem. Sőt, nálunk három puszi van :))) Mert a társaságban sok a punk meg a rocker.

Amúgy nem tudom, miért van ez így, de azt se, hogy a fiúkat ez miért zavarja. Szerinem ez kedves. Ja, és nem vagyok tini, 22 éves vagyok.

2008. júl. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem csak mostanában van ez így és nem csak a suliban. Nálunk már akkor is szokás volt, amikor a gimit kezdtem (azóta eltelt 6 év). Sokkal közvetlenebb, mint a kézfogás.
2008. júl. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
15 évvel ezelött is így volt. A fiúk kezet fognak, a lányok puszit adnak. Nem lenne muszály egyiket sem tenni, elég lenne a köszönés. De így szokás, ez van.
2008. júl. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
ezt am énis utálom, lény vagyok és minden csajnak puszival kell köszönnöm... néha tiszta fárasztó és elég időigényes ^^
2008. júl. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Ez nemcsak mostanában divat, mikor én jártam általános iskolában akkor is ez volt. Szerintem ezzel fejezik ki hogy ők a leges-leges-leges-leges legjobb barátnők, vagy hasonló nyálasság.
2008. júl. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
csak az itteni vagy a foldonkivuli "leny"-ek is igy koszonnek? :))
2008. júl. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
13 vagyok, és én is így köszönök a legjobb barátnőmnek, de csak neki.
2008. júl. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%
14 vagyok és nem engedem senkinek hogy megpusziljon de náha vannak erőszakosabbak akik letámadnak:D egyébként nem látom értelmét hogy minden reggel lenyaljam az összes haverom arcáról a koszt:D meg a levegőbe puszilást se értem mi ebben a jó :D
2008. nov. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Higgyétek el, később nem lesz nyűg, az ember örül a barátainak, mert már nem lesz együtt velük minden nap!

Viszont annál rosszabb lesz, hogy minden új bemutatott fiúnak puszit kell adni, ha éppen izzadt a táncolástól, ha bűzlik a piától, ha nem is igazán szimpatikus, stb. Úgyhogy idővel leszokik az ember a puszik dobálásáról :)


Valóban már régen is így volt, nálunk a divatozás abban rejlett, hogy ki hány puszit ad (kettő vagy három), és hogy a fiúk is kapnak-e (persze csak a jóbarátok). Azért én már régi motoros vagyok, már 29... és néha hiányoznak a pusziszkodós idők :)

2009. febr. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
amúgy a németeknél a kézfogás a szokás, az meg azért furcsa, mert ott mindenki mindenkivel kezet fog. Még a gyerekek is a szülőkkel!
2009. febr. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!