Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Más cukorbetegek is vannak...

Más cukorbetegek is vannak hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Régóta cukorbeteg vagyok (1.es tipus), de sose tudtam igazán betartani a diétát. Nem arról van szó, hogy nem értem vagy ne tudnám betartani, de egyszerűen nem tudom rávenni magam. Ez lehet megdöbbentő másnak, de mióta gyerek kezelő orvost leváltottam az újat könnyedén át is tudom verni így még ő se tud arról hogy kezelem a dolgot. A szövődményektől természetesen félek egyre jobban, de sajnos ez sincs rám elég hatással. Van időszak mikor gészen türhetően kezelem de ezek csak rövidebb időszakok. Biztos, hogy köze van ahoz hogy sose tudtam igazán feldolgozni, mások előtt is titkolom csak legvégső esetben jönnek rá vagy árulom el.

Van aki volt vagy most is ilyen helyzetben van?

Esetleg olyan, akin pszichológus segített, vagy eljár ilyen cukorbeteg csoportokba, érdemes ilyen irányba elindulni ,mennyire segítenek?

Igazából nem várok megváltást a válaszoktól, de ha kicsit tudnék változtatni az életmódomon már sokat segítene pár tanács vagy tudnám hogy nem csak nekem ilyen nehéz ez. Köszi előre is!



2013. nov. 5. 23:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Itt rendes embereket találsz. Sorstársak:

[link]

2013. nov. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, mindenképpen tartsd be a "játékszabályokat". Hidd el, nagyon sok szenvedést megspórolsz majd magadnak ezzel.

Együttérzek veled, mivel van cukorbeteg közeli ismerősöm. Kívánom, hogy minél modernebb gyógyszerek és kezelési módok tegyék egyre jobbá az életminőséged. Próbálj pozitív hozzáállású maradni. Kitartás!

2013. nov. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A dokit hogy vered át? Nem csinál HbA1c vizsgálatot?

Amúgy én szoktam "bűnőzni", hogy eszek sütit is, de kiszámolom a szénhidrátot, a hozzá való inzulint, így megfelelő marad a vércukorszintem.

2013. nov. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem akarok itt tippeket adni, hogyan is verem át. Tudom, hogy igazából magam alatt vágom a fát nem az ő érdeke az én egészségem, csak hát így nem "cseszeget" :) Egyébként nagyban hozzá járul, hogy az orvos végtelenül buta, simán beültethetnék egy laikust is a helyére, az se tudna nagyon hülyeségeket össze hordani, de hát nekem most pont ez a lényeg. :) Nálam nem csak ott üt ki a dolog, hogy folyamatosan "bűnözök" úgymond, hanem hogy mindezt rendszertelenül is. Tudom, hogy ez mind akarat kérdése, de ez is rendszertelen néha megvan, de aztán belefáradok vagy nem tudom.

Egyébként köszi a hozzászólásokat, meg a biztatást :)

2013. nov. 6. 15:14
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja és egyébként HbA1c-t szokott csináltatni de azt is megtudom oldani, de tényleg nem akarok ilyen tippeket adni nehogy valakinek eszébe jusson kipróbálni, bár ne legyen ilyen helyzetben senki.
2013. nov. 6. 15:20
 6/6 anonim ***** válasza:
Hogy buherálod meg a Hba1c-t? :o írd meg pirivbe :D úgyse csinálnék olyat,mert figyelek,csak kiváncsi vagyok
2013. nov. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!