Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hívott egy +44-es előhívőjú...

Hívott egy +44-es előhívőjú telefonszámról valaki, mi lehet ez?

Figyelt kérdés

+44 75 53 868 046 erről a számról hívtak, most látom a nemfogadott hívásaim között. Rákerestem, elvileg angol szám (vagy észak-ír), így ha visszahívom, az elég sok pénz. Viszont ha újra hív és felveszem, akkor is pénzbe kerül nekem?

És egyébként mi lehet ez? Talán valami pénzlehúzós átverés (olvastam ilyenekről)? Senkitől nem várok telefont külföldről, nincsenek ott ismerőseim, így eleve érdekes.


2013. nov. 10. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:
fosd le, engem egyszer egy olyan szám hívogatott ami full 8asból állt :D
2013. nov. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nincs olyan szám, ami ha hív, akkor fizetsz érte.
2013. nov. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
ha te külföldön tartózkodsz akkor te fizetsz azért, ha itthonról hívnak téged. tehát ha engem angliából hív egy angol szám, akkor elképzelhető, hogy én is fizetnék érte, ha felvenném
2013. nov. 10. 19:20
 4/7 anonim ***** válasza:

Elképzelni sok mindent lehet, de amiről te beszélsz az a roaming. Ott a hívott fél is fizet, mivel külföldön használ egy itthon kiadott SIM kártyát, és valakinek fizetnie kell a nemzetközi hívás költségeit, és a hívó fél nem tudhatja, hogy éppen hol van a hívott fél.

Amúgy nem lehet kideríteni, hogy ki, az angolok azt az angolosan udvarias megoldást választották, hogy ha arra vagy kíváncsi, ki hívott, akkor hívd vissza.

Vagy visszahívod (ami valóban drága), vagy vársz az újabb hí@ásra (ami viszont biztosan ingyenes).

2013. nov. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"ha te külföldön tartózkodsz akkor te fizetsz azért, ha itthonról hívnak téged. tehát ha engem angliából hív egy angol szám, akkor elképzelhető, hogy én is fizetnék érte, ha felvenném"


Igen, ha külföldön vagy, akkor valóban fizetsz a hívásért is (tarifacsomagtól függően). De azt meg csak tudod, hogy itthon vagy vagy sem.

2013. nov. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Engem tegnap hívott.. érdemes elolvasni ezt a cikket:

[link]

2014. jan. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
a cikkben szereplő szám a körzetszámot leszámítva nem is hasonlít...
2014. jan. 28. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!