Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Katolikusok, önkielégítés...

Katolikusok, önkielégítés után szabad áldoznom? Mit jelent a szentségtörés?

Figyelt kérdés

2013. nov. 10. 18:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
41%

Én úgy olvastam, hogy nem szabad egyáltalán önkielégítést végezni, de pontosan nem tudom. Protestáns vagyok :)

Szerintem bánd meg, és ne csinálj ilyeneket.

2013. nov. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
82%
Az önkielégítés nem bűn, ezért megbánni sem kell! Az Isten úgysem kérne olyat, amit nem lehet betartani...
2013. nov. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
Dehogy bűn! Akkor az egész papság, meg mindenki bűnben élne! A Bibliában sehol sincs konkrétan leírva, hogy a maszturbáció bűn lenne.
2013. nov. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
36%
Ez a maszturbálás == bűn dolgot el kéne már felejteni, a 21. században vagyunk, nem a sötét középkorban.
2013. nov. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Első válaszoló: OK! Addig míg nem káros az egészségre, addig nem baj, de túlzásba vinni (rászokni) nem kell.

Egyébként a sötét középkor világosabb, mint a 21. század.

2013. nov. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%
Biztosan nagyon frankó volt belehalni ha rozsdás szög szúrta meg a kezét, meg hétvégente boszorkányt égetni, és biztosan vicces állatokkal együtt élni, irástudatlanul, az egyház, és a szent inkvizició "igazságaival", ahol kinhalál járt azért ha a föld mert keringeni a nap körül. Biztosan vicces a 70%-os csecsemő halandóság, és a többi, ahol imával gyógyitottak minden nyavaját, a gyógyfüvekhez értők meg máglyán végezték, mert az egyház úgy döntött :) Nem, nem véletlenül tartják "sötét középkornak". Jobb, hogy ez elmúlt, és az egyház intézményesitett kuruzslása megmaradt az ezoterika szegmensben.
2013. nov. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem mondtam azt, hogy az jó volt és én se szeretnék abban élni, de ez se sokkal jobb. Mindenki megöli a családját. Fegyverrel berontanak az oviba és megölnek mindenkit. Terrorizmus, környezetszennyezés, az utóbbiban millióan szenvednek és hallnak meg, és nem is beszélve a kapzsi nagyvállalatokról. Meg érdekes, hogy ma már szinte mindenki depressziós, még az idősebbek korába nem nagyon volt ez, bár abban nem éltem.
2013. nov. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%
A depresszió a középkorban "kötelező" volt, lévén a "siralomvölgyben élünk" szemlélet divott, amiből csak a földi lét után a mennyben van megváltás (természetesen az egyházon keresztül). A környezet szennyezés már akkor is létezett, csak nem volt akkor népesség, és gépesités, de a folyamatot már a középkorban elkezdték ahogy nőtt a népesség, igazán viszont az ipari forradalommal indult be. Az eseti iskolai lövöldözést 2-5-12 halállal nem vetném össze a korra jellemző rabló fosztogatásokkal, amikor napi szinten falvakat irtottak ki európában. A viking dúlásokról nem is beszélve. A joságos lovagok története sem igaz, olyan szinten fosztogattak, hogy már az egyháznak kellett teológiai eszközökkel beavatkoznia. (tiltania, és lovagi erényeket megfogalmazni. Többek között a fosztogatás, öldöklés, és nemi erőszak tiltását, méghozzá pápai szinten) Ahhoz képest minden problémánkkal együtt most egy tejjel-mézzel folyó kánanán van :)
2013. nov. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én környezettan szakos hallgató vagyok, és a környezetszennyezés a mélyen tiszelt felvilágosodásnak köszönhető. Az emberek megölik magukat (környezetszennyezéssel) a pénzért.
2013. nov. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Aki tényleg katolikus, tudna válaszolni az én kérdéseimre?
2013. nov. 12. 17:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!