Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudtán legyőzni a...

Hogyan tudtán legyőzni a stesszt, a gyomor görcsöket az iskola miatt?

Figyelt kérdés
13 éves fiú, 7-es vagyok és legszivesebben sírnák,most is küzködök könnyeimmel. Ma a suliban elkezdett görcsölni a hasam, lehet éhes voltam de hazajöttem és megint görcsöl pedig már ettem .. Mindenkinek megakarok felelni, és itthon senki se érti meg mekkora stressz van rajtam pedig a növérem is iskolás még de őse ért meg. Holnap angol TZ-t írunk és valahogy nem megy bele a fejembe kb 60 szó. Aztán írunk infóbol, ma írtunk kémiából, a magyar tanár osztogatja a verseket kettesével mint ha az élete múlna rajta. Valaki adna tanácsod, hogy győzzem le ezt a stresszt ? Előre is köszönöm !!
2013. nov. 13. 16:26
 1/7 A kérdező kommentje:
Jah és a szívem alatti nemistudom mi is szúrodik néha.
2013. nov. 13. 16:28
 2/7 anonim válasza:
Szedj vmi magneb6 ot. V igyál esénkent nyugtató teát
2013. nov. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Próbálj ne a sulira gondolni. Vagy legalábbis a napod egy részében próbáld kikapcsolni a "suli" alkalmazást a fejedből. Tudom, hogy nehéz, én is hasonló cipőben jártam, csak én középiskolában. Mikor hazaérsz a suliból kicsit kapcsolódj ki, utána tanulj és az estéd megint legyen nyugodt. Valamivel kösd le magad. Én mindig az órát néztem, hogy jajj, 10 óra múlva már kelhetek fel és menni kell suliba...és ezen pörögtem, de este néztem a tv-t, zenét hallgattam és próbáltam nem rá gondolni.

A tanuláshoz még annyit, hogy mindenkinél más válik be, nálam speciel az volt a taktika, hogy a dolgozatok előtti napokban "tanulgattam" ami nálam a témakörök többszöri átolvasását jelentette és a doga előtti este, mikor aludni mentem megpróbáltam felidézni magamban amiket olvastam. Tehát felmondtam magamnak, akkor ott leszűrtem, hogy mennyire tudom a tananyagot és eszerint állítottam be az ébresztő órát reggelre. Ha hiányos volt a tudás, akkor felkeltem akár 2 órával is korábban és hajnalban leültem és bemagoltam amit kellett. Dolgozatnál pedig friss volt az emlék, általában jó jegyeket szereztem. (Kivéve matek és német, ez a két tantárgy valahogy megtanulhatatlan számomra).

Amúgy ezt a tanulási technikát alkalmaztam a főiskolában is, és ott is bevált (nekem). :)

Az angol szavakat pedig sajnos máshogy nem lehet megtanulni, minthogy nekiülsz és bemagolod, az sima olvasgatással nem lehet megtanulni.

2013. nov. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Milyen az a nyugtató tea ?? ?
2013. nov. 13. 16:55
 5/7 A kérdező kommentje:
2.-ik válaszoló !! Nagyon hasznosnak tanálom ezt a motszert !! Megyek is kicsit tanulok angolra majd kicsit gépezek .. :) Köszönöm válaszod !! :)
2013. nov. 13. 16:58
 6/7 anonim ***** válasza:

Második vagyok:

Örülök, hogy segíthettem, remélem neked is beválik ez a módszer. Én sokkal nyugodtabban voltam dolgozat előtti este, mikor tudtam, hogy emlékszem a fontosabb dolgokra a témakörből. Legyen egy vázlat a fejedben, mintha jegyzetelnél. Doga közben ezeket könnyű előhívni és ki lehet bővebben fejteni (főleg történelem, irodalom, biológia, földrajz tantárgyaknál, ahol sok a "mesélős" rész). De ha nagy témazárót írtok, azelőtt érdemes még 1 plusz napot belekalkulálni, hogy mégis tudjad az anyagot a dolgozatkor. Akkor már 2 éjszaka is rámehet arra, hogy felmondod az anyagot magadnak és ha még akkor sem tökéletes a tudás, reggel felkelsz és még rátanulsz gyorsan, célirányosan.

2013. nov. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rednbenvan,köszönöm !! Megvolt az angol is meg az infó is.. !! Mentek !! Ma bioszra tanultam,este még átismétlem a fejembe reggel még átismétlem illetve a suliba is !!
2013. nov. 14. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!