Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » MÉRTAN! Nem értem ezeket a...

MÉRTAN! Nem értem ezeket a feladatokat!? Holnapra kell. sűrgős

Figyelt kérdés

1. Két párhuzamos egyenest elmetszünk egy harmadik egyenesselVálaszd ki azokat az értékeket, amelyek

lehetnek a különböző oldalakon fekvő belső szögek értékei.

А 40° és 50°

B 70° és 70°

C 50° és 130°

D 240° és 120°

2.A KLM háromszög oldalai 2 cm, 3 cm és 4 cm. Ez a háromszög hasonló az ABC háromszöggel, amelynek

legkisebb oldala 12 cm-rel egyenlő. Határozd meg az ABC háromszög kerületét.

А)27 cm; B)36 cm; C)54 cm; D)18 cm

3. A trapéz alapjai úgy aránylanak egymáshoz, mint 3:2. Határozd meg a trapéz nagyobbik alapját, ha a középvonala

15 cm.

А)18 cm; B)12 cm; C)15 cm; D)9 cm

4. A körbeírt ABC háromszög csúcsai a körvonalat olyan ívekre osztják, amelyek hossza úgy aránylik egymáshoz

mint 2:3:4. Határozd meg az ABC háromszög legnagyobb szögének fokmértékét.

А)120°; B)80°; C)70°; D)60°

5. Válaszd ki azt az A1 pontot, amely szimmetrikus az A(–2;3) ponttal az abszcissza tengelyhez viszonyítva.

А А1(–2; 3) B А1(2; –3) C А1(2; 3) D А1(–2; –3)


2013. nov. 13. 16:51
 1/3 anonim ***** válasza:

1. A két szög összege 180° kell, hogy legyen.


2. A hasonló háromszögek oldalai azonos arányúak, ha a legkisebb oldal az egyiknél 2 cm, a másiknál 12 cm, akkor minden oldala 6-szorosa az elsöének. A kerület az oldalhosszak összege.


3. A trapéz középvonala a két alaplap átlaga. Ha a megadott arányszámok lennének az alaplapm hosszai, akkor az 2+3=5-nek a fele, azaz 2,5 lenne.

2013. nov. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de lehetne konkrétan írni, pl: 1)a; 2)b..előre is köszi!!
2013. nov. 13. 17:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Éppen nem akartam megcsinálni helyetted, mert különben nem fogod megtanulni soha és azért a dolgozatnál nem írhatsz ide, hogy segítsenek.

Amit írtam, annak alapján kis eröfeszítéssel te is meg tudod oldani a saját feladataidat.

2013. nov. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!