Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy lehetnék orvos ha kicsit...

Hogy lehetnék orvos ha kicsit rosszul vagyok műtét láttán?

Figyelt kérdés
Gimnazista vagyok, 2év múlva megyek egyetemre.Az orvosira szeretnék menni, de az a bajom hogy amikor műtét videókat nézek nem mindig bírom végig nézni főleg ha szív műtét, szív transzplantációról van szó, akkor kicsit rosszul vagyok tőle, mert hogy az ott "mozog"(pumpál) nem úgy mint a többi szerv. A vér láttán nem vagyok rosszul, se akkor mikor vért vesznek, és injekció láttán sem. Szerintetek hogy bírnám megszokni ezt? Mert tényleg szeretnék orvos lenni.

2013. nov. 16. 19:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem műtős orvosnak kell menni és a probléma megoldva :)
2013. nov. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
azert kivancsi lennek, hogy egy boncolast hogyan csinalnal vegig, aminek azert nemcsak a latvanya, hanem a szaga sem tul kellemes... ha nem birod az ilyesmit, lehet h. mas palyara kene menned.
2013. nov. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

"lehet h más pályára kellene menned"

Nem tudom látod-e hogy szól a kérdés? Nem azt kérdeztem hogy e-miatt meg kell-e változtatnom a döntésem hanem azt hogy hogyan lehet megszokni?!

2013. nov. 16. 19:57
 4/11 anonim ***** válasza:
igazabol nem ertem milyen valaszt varsz. mondjam azt, hogy boncolj elve csirket vagy bekat, hogy megszokd a ver meg a dobogo sziv latvanyat? orvostanhallgatokent ugyis meg kell nezned muteteket, ott majd lesz idod 'megszokni', ha nem sebesznek keszulsz, ugysem kell sajat kezuleg mutened.
2013. nov. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Megszokni ezt nem igazán lehet.

Én orvostanhallgató vagyok és nálunk voltak akik váltottak még az elején amiatt mert kiderült, hogy mégse bírják pl a boncolást...

Akármilyen orvos is leszel, ezeket bírnod kell.

2013. nov. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Amúgy igen, a boncolásnál a látvány a kisebbik gond, a szag ami inkább elviselhetetlen. De azt pl meg lehet szokni. A látvány nem hiszem mert az mindig ugyanolyan lesz.
2013. nov. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát, ha már videón sem tudod végignézni, akkor nem tudom, hogy neked való-e. Mert persze az egy dolog, hogy olyan szakterületet fogsz választani, ahol nem fogsz találkozni ilyenekkel, de 1) a 6 évet akkor is végig kell csinálni, és ott nincs apelláta, mindent "le kell nyelni" 2) azért akárhogy is, alap, hogy egy orvos bírja az ilyen dolgokat, nem lehetsz finnyás. Meg gondolj bele. Egy orvos mindenhol orvos. Ha teszem azt X év múlva hematológusként mész haverokkal Balcsira az M7-esen, egyszer csak elgázolnak előtted egy motorost, akinek félig leszakadt a lába meg fejsérülése van, hogy nézne ki, ha elbújnál a műszerfal mögött, és nem rohannál oda segíteni, mert nem bírod a látványt? Az ismerősök is megütközve néznék, hiszen egy orvosnak kötelessége az ilyen szituációkban segíteni, ez a munkája, természetes, hogy elvárják tőle.

Arról nem is beszélve, hogy már az első években is kell olyat csinálnod, hogy például élettanon a még működő halszívet kipreparálni és azzal kísérletezni, meg elő patkányt boncolni stb. Persze ez nem ember, de akkor is élőlény.


Egy orvostanhallgató

2013. nov. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Miért akarsz akkor orvos lenni, ha nincs meg benned a kurázsi? Körömbe mostanság kezdem úgy érezni a pénz miatt választják a vidéki egyetemeket, ahol kevesebb a ponthatár. Osztálytársam is a pénzt veszi előterébe, 2-3 év alatt milliomos akar lenni... Nem tudom, nálam az orvos egy elhivatott s lelkiismeretes embert jelent, sajnos egyre kevesebb van belőle ide haza. Ezek a karrieristáknak meg annyi az üzenetem, remélem nem kerülök a kezük közé, egyszer már egy lábműtétnél ráfáztam...
2013. nov. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ezzel vitatkoznék. Én is karrierista vagyok, a pénz sem mellékes (most őszintén, kinek az? Oké, hogy nem akarok kacsalábon forgó palotában lakni a 20 luxuskocsimmal, na de 35-40 éves korra egy saját lakás/ház nem lenne rossz), ennek ellenére én tényleg imádom, amit választottam, és lelkiismeretes vagyok. A kettő nem zárja ki egymást :)
2013. nov. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Vannak persze kivételek, de sajnos a jelenlegi felállás nem ezt erősíti, ha valaki lelkiismeretes akkor a legtöbb esetben 35-40 éves korára érvényesül már. Igaz kell talpraesettség is, hisz adódhat bármi a későbbiek során.
2013. nov. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!