Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Zárkózott vagyok....

Mit tegyek? Zárkózott vagyok. Többi lent.

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok. Elég zárkózott (és többen mondták rám, hogy "csendes" vagyok, de ezt a kifejezést nem szeretem).

Nem tartozom az osztályban sem a menők közé (pedig lehetnék, csak nem tudok beilleszkedni). Többen próbálkoztak barátkozni velem, csak nem vagyok nyitott így nem sikerült nekik. Ezért kicsi az önbizalmam is. Kevés barátom van (jó! nem panaszkodom..)De kéne pár jó tanács, hogy mikre figyeljek oda, milyen témákat közelítsek meg egy beszélgetéskor, hogyan viselkedjek, vagy ilyesmi. Remélem kapok válaszokat, mert nagyon rám férne a jó tanács :) Legyetek szívesek és írjatok!!!!! :) Előre is köszönöm a válaszaitokat :)


2013. nov. 16. 22:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem az a gond hogy bizonyos témákban nem vagy otthon vagy másképp viselkedsz. a zárkózottság feloldódása vagy a népszerűség nem arról szól hogy az átlagba "beférj". a zárkózottság többnyire önbizalomhiány miatt van és ha ez így van nálad is, ezen kell javítani, saját magad becsülésén :)
2013. nov. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Témában nem hiszem, hogy tudunk segíteni, mert olyan témában kell beszélgetni amihez értesz! Amúgy benned ugyan azt fedeztem fel mint magamban, csak én fiú vagyok! :) Nem mindig baj az ha zárkózott vagy! Én például 1 buliban sem voltam pedig 14 éves vagyok! Szintén kilógok a sorból azzal, hogy 1 csepp alkohol sem ment le a torkomon! :) Ezek jó dolgok! Barátkozni viszont kell! Az fontos, mert ha nincsenek barátaid akkor előbb-utóbb befordulsz magadba és vége! :( Amúgy csak úgy megjegyzésképpen elmondom, hogy én 20 évesen szeretnék először barátnőt! :) Remélem tudtam segíteni!


Üdv!

2013. nov. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 sámliműszerész ***** válasza:
100%
14-16 éves koromban én is átmentem ezen, ahogy majdnem minden kamasz. Rajtam az segített hogy szembementem azzal amitől féltem. Nem szerettem emberek között lenni, akkor már csak azért is emberek közé mentem. Nem szeretten lányokkal beszélni, elkezdtem egyre több lánnyal beszélni. A kezdeti kudarcok után belejöttem, és mostanra biztos vagyok benne, hogy van elég önbizalmam és nehezen érzem magam kellemetlenül furcsa helyzetekben is. Rengeteg embert ismertem meg azóta és a legtöbbjük úgy gondol rám, mint egy életvidám, optimista emberre, aki bárkivel jól kijön. Én is valahogy így látom magam, pedig nagyon zárkózott voltam. Csoda hogy nem piszkáltak érte a suliban.
2013. nov. 17. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Én is általában kerülöm a nagyobb társaságokat, mert olyankor nem tudok megszólalni és félek, hogy egy olyan képet alakítanak ki magukban rólam, amit nem szeretnék (pl. ilyen a "csendes" kifejezés). Viszont egy-két ember társaságában jól érzem magam, és nyitott vagyok. Vannak olyan személyek akik nagyon lekezelően viselkednek velem, azért mert nem vagyok valami népszerű. És ezt szeretném elkerülni, és bizonyítani, hogy én tudok jófej is lenni.

Amúgy az idegesít, hogy több embernek először szimpatikus vagyok, de amint megismernek ez megváltozik. Vannak olyan osztálytársaim akik (úgy érzem) bevennének a köreikbe :D És olyan szívesen lennék velük, csak nem tudok csomószor reagálni (pl.) a kérdéseikre, vagy ha megszólítanak leblokkolok (és az jár a fejemben, hogy most tényleg HOZZÁM szóltak??) Tudom, ebben elég kicsi az önbizalmam. Ebben pszichológus tud segíteni?

2013. nov. 17. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!