Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lakhatasi tamogatas. Felvettek...

Lakhatasi tamogatas. Felvettek, de hatarozatlan ideju szerzodessel, es kaptam ingyenes szallast. Viszont allitolag 3 honap utan atvesz a foglalkoztato ceg, es mar nem lesz ingyenes a szallas. A fizobol meg nem fogok tudni bereleni. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
2013. nov. 19. 17:09
 1/2 anonim válasza:

Hali!


Lakhatási támogatás fő feltétele min. 100km távolság lakóhely és munkahely között, olyan munkaszerződés ami legalább 6hónapos határozott időre szól és a jövedelmed nem haladhatja meg a mindenkori minimálbér 3szorosát valamint minimum heti 20óra munkaórára be kell jelenteni és olyan albérlet ahol a főbérló számlaképes valamint vagy pályakezdőként vagy 3hónapja regisztrált munkanélküliként vagy csoportos leépítésben 'részesült' ként tudod igényelni. Amennyiben ebből valami nem teljesül nem kapod meg bár 1-2 dologgal tudsz trükközni. Én azt csinálnám a helyedben, ha nem vagy csoportos leépített:) vagy pályakezdő, de megvan a 100km beregisztrálnék a munkaügyibe 3hónapra próbáld meg megbeszéni a munkáltatóddal, hogy addig ne jelentsen be nem tudom mennyire vagy jó viszonyba vele aztán ha letelt a 3hónap és tovább is alkalmazni akar próbálj meg egy 6hónapra szóló szerződést kihúzni belőle min20 óra munkaidővel és ami tartalmazza a munkavégzés helyét. Nem akarja próbálj meg érvelni h lakhatási támogatáshoz kell és hiába hogy 6 hónapra szól munatörvénykönyve szerint akkor is felmondhat neked indoklás nélkül amikor csak akar hátha belemegy, ha sikerült keress egy albérletet ahol adnak számlát és már igényelheted is. Egyébként 18hónapig kaphatod és ugy néz ki, hogy első hat hónapban max 100.000 köv 6hónapra 60.000 utolsó 6hónapra max 40.000 adnak. rem tudtam segíteni:)

2013. nov. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ezekkel az altalanos valaszokkal tisztaban voltam. mivel az audiban dolgozom, nem valoszinu hogy barmivel is lehet trukkoznom, foleg nem fekete munkaval. egy kozvetito ceg szerzodtetett le, es egy bedolgozo cegnel dolgozom, az audi gyar teruleten. a tavolsaggal nincs gond, mindossze 3x haladja meg a minimalis tavolsagot, csoportos letszamleepitessel szunt meg a munkam masfel eve igy gyakorlatilag az alkalmazasom modja allja utjat a tamogatasnak.
2013. nov. 24. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!