Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Zoraki 917T vagy record...

Zoraki 917T vagy record chief. Melyiket választanátok önvédelemre de inkább "játszósnak" rakétázni és ritkábban hordani?

Figyelt kérdés

2013. nov. 20. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

917T.


Játszósnak főleg.


Önvédelemre sem utolsó.


Kezdjük ott, hogy a Zoraki (Atak Arms) gyártja a legjobb minőségű török gázpisztolyokat és úgy általában is a legjobb minőségű öntöltőket.


Most, a tél beköszöntével a Zoraki 917T pedig egy nagyon is hordható gázpisztoly lett. Nekem egy Zoraki R1 GG-m van, ami igaz hogy revolver, de hasonló hosszúságú, szélességű és magasságú mint a 917 és remekül hordható.


Ha jobb kezes vagy, egy olcsóbb gyöngyvászon tokban a vesédnél (a jobb csípőd és a gerinced között) remek rántási tulajdonságai is vannak. Az öntöltő markolatára kicsit nehezebb ráfogni, mint a revolverére, de mivel stopperrel mérve próbáltam már őket, ezért tudom hogy ez nem sok hátrányt jelent.


917T mindenképpen főfegyvernek, ha a kettő közül kell választani.


A főfegyverem egy Zoraki R1 GG, ahogy írtam, a tartalékfegyverem (szintén szinte mindig nálam van) pedig egy Zoraki 914.

2013. nov. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kösz az információt,ment a zöld kéz.
2013. nov. 26. 20:29
 3/5 A kérdező kommentje:
És miért pont a Zoraki R1 a "fő" fegyvered?Mi alapján döntöttél?
2014. ápr. 30. 20:17
 4/5 anonim ***** válasza:

Én főfegyvernek csak revolvert hordanék és hordok is. A főfegyver az, amit ugye önvédelmi szituációban -ha már nem lehet elmenekülni, vagy úgy látom hogy a gázspray is hatástalan lenne- az ember elsőnek elővesz. Egy jó revolvernél 100 lövésenként (vagy 1000, stb.) sokkal kevesebb olyan hibát produkál a fegyver, ami akadályozza a további tüzelést. És éles helyzetben minimálisra akarom csökkenteni a hibák lehetőségének számát.


Hiába vannak nagyon kiváló öntöltő pisztolyok, amikből már kapható tűzkészen viselhető változat (Zoraki 917, Zoraki 914, Ekol Special 99), egy revolvernél egyszerűen kisebb az esély a hibára. És inkább lövök hatot, amit biztosan lőhetek (aztán előkapom a tartalékfegyvert, ha kell még lőni), mint egy 14, 17, 9 lövetűből csak egyet, mert utána egyből elakad. Erre nagyon kicsi az esély, de nem éri meg kockáztatni.


Az első érvet elmondtam, hogy miért revolvert választottam öntöltő helyett. A következő az, hogy azért a Zoraki R1 lett a konkrét választott, mert ez gumilövedéket is tud lőni. Azok közül pedig ez volt a legszimpatikusabb kinézetre. (És igen, lehet gumilövedékkel töltve is hordani az utcán azokat a revolvereket, amik gáz-riasztó besorolásúak és van rá viselési engedélyed).

A gumi bizonyos szempontból hatékonyabb a gáznál: Használható zárt térben, szélben, esőben is hatékonyan. Bizonyos szempontból kevésbé hatékonyabb: A gáz megvakítja a támadót egyből, gumizásnál pedig a traumatikus hatásra kell számítani, ami egyénenként eltérő lehet (bár ha valakit fejbe lőnek gumival, az biztos elájul). De mondjuk ha a gumi nem elég, akkor azért van nálam még gázspray és tartalékfegyver (gázzal töltött) is.


Magyarul döntési szempontok fontosság szerint:

1. Megbízhatóság (itt a revolver legyőzi az öntöltőt)

2. Rejthetőség (minél kisebb és könnyebb, annál jobb)

3. Minden más: Melyik tetszik legjobban az elérhető típusok közül, tárkapacitás, szín, stb...


De megértem ha valaki JÓ öntöltőt hord magával. Azt nem, aki Keserű Armyt, Keserű Volgát, Umarex P22-t, Umarex P99-et, Keserű State Police-t, stb-stb, de azt igen, aki Zoraki 914-et, Zoraki 917-et, Ekol Special 99-et például.


Ja és tartalék fegyvernek továbbra is öntöltőt hordok én is. Igaz, a korábban említett Zoraki 914 mellé vettem nyárra egy 8 mm-es kaliberű Röhm RG9-et, mert ez sokkal kisebb és nadrágzsebben is elfér.

2014. máj. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Közben elolvastam a régi, novemberben íródott válaszom is és jó pár dolgot már máshogy gondolok, mint akkor.

A Zoraki 917 túl nagy nyárra, póló alá. Övtáskába mondjuk jó. Emellett már a Chief vagy 917 közül mindenképpen a Chief-et hordanám elsődlegesnek. A Chief méretű Zoraki R1-em nagyon jól rejthető, pedig póló van rajtam már mostanában is.


Tanács: Győzd le a vágyadat és önvédelemre, hordásra mindenképpen egy revolvert vegyél, ha csak 1 fegyvert fogsz venni. Önvédelemnél nem az számít, hogy milyen kafa, hogy egy Glock 17-re hasonlító pisztoly van nálad, hanem hogy tudjál lőni 2-6 töltényt, mielőtt elrohansz a támadó helyzetével ellentétes irányba. A fegyvert amúgy sem mutogatjuk soha, szóval a támadó sem fogja látni, hogy milyen van nálad. "Előránt, pofájába durrant amennyit kell és lelép. Soha nem szól a rendőrségnek." Ez a gázpisztolyos önvédelem forgatókönyve Magyarországon (sajnos).

Ha van pénzed több fegyverre, akkor önvédelemre vegyél revolvert, otthonra, játszani pedig nyugodtan vehetsz bármilyen nagyobb méretű öntöltőt.

2014. máj. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!