Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tiberium fém és Vespin gáz. A...

Tiberium fém és Vespin gáz. A science fiction híres elmei. Mi lehet az igazság?

Figyelt kérdés

Ugyanakkor a világ több pontján a Starcraft megjelenése előtt évtizedekkel

tudtak Vespin (Ve) nevű gázról, ami a periódusos rendszer 4. eleme (?).

Érthetetlen módon sokrétű a felhasználása, a vasgyártástól kezdve a gyógyításig,

elképzelhető, hogy ez valami olyan, amit beképzeltek az emberek tömegesen.

Kibányászása tilos, mivel a légkörrel reakcióba lép, mindenképp palackba

kell zárni rögtön. Jó kérdés miért lép a légkörrel azonnal reakcióba egy

4. rendszámú elem.


A Tiberium (Tb ?) fém az Uranium (U) és a Plutónium (P) után a legfőbb kelléke az atombombának. A Command and Conqueror előtt évtizedekkel emlegettek emberek Tiberiumot, de

nem tudták megmutatni soha. Állításuk szerint megfiatalítja őket, eredménye

a génmanipulált Tibi, avagy az ember visszafiatalodik. Tibi-t más játékokban

is láthatjuk, ilyen például a Fallout, amin mindenen Tibi figurája van.


Feltehetőleg itt valami másról van szó, mint sima lövöldözésről:

[link]

Elképzelhető, hogy a golyó Tiberiumból van, vagy oda küldi át az illetőt.

Túl merész volt az egész, az illető, mintha valamit kérne, ők pedig azonnal

értik. Túlságosan nyugodtan csinálják, látszik rajtuk, hogy tudják, hogy a

másik nem fog meghalni. Elképzelhető, hogy tudják, hogy ez egy párhuzamos

világ. Az áldozat dűlöngélve megy. Az elkövetők autistának néznek ki, az

egyik Tibériumfogyasztóra hajaz. Elképzelhető, hogy a videót a Tiberium

párhuzamos világból küldték át. Alighogy megnéztem ezt a videót, ez amit

leírtam, mint eszembejutott.


Hihető, hogy az atombombához kell. Irakba az USA állítólag a Tiberium mezők

miatt vonult be. Szaddam Huszeinnek ekkora már kész Tiberium-ot is alkalmazó

atombombái lehettek, amik itt nem is látszanak. A Tiberium lehetővé teszi

a láthatatlanságot is valamely módon, ehhez a Red Alert-hez hasonló generátorok

kellenek, amiknek forogniuk kell. Amennyiben volt Tiberium Irak területén, akkor

Irak 5 milliószor fejlettebb lehet, mint Japán. Egy Tiberium torta elfogyasztása

Tibivé változtat heteken belül, IQ-ja több ezer. Elég ha 500 ember megeszi Irakban.

Ismerősöm repülőgéppel elrepült Irak mellett, hogy megnézze

mi van ott és hatalmas plecsniszerű foltok voltak a félszigeten (500km szélesek

oválisak) A Tiberiumot a Tiberium fa (Blossom Tree) bányássza ki a gyökereivel,

és a földön körülötte megnő a Tiberium, ami olyan, mint egy torta, a széle

világít és ehető is, mérete dobostortaméretű. Közepesen puha fém, késsel vágható Azonnal beépül a szervezetbe, legrosszabb esetben a játékokban látható fémszínű amőba lesz belőle.

A Tiberium-fa fajkihaláskor jön elő, elfogyasztása


A Tiberium fa gáza mérgező, magassága 1,5m-től kezdődik, egészen 50m magas is lehet.

A mezőre állni nem javasolt, ölni is tudnak a szivárgó gázok.


A jelenlegi álláspont szerint ezek az elemek soha nem léteztek, a kémikusok vezették

be őket elméleti elemként, hogy megkönnyítsék a reakciók leírását. Atomi szimulátorba

helyezték később őket, és úgy értették félre egy életszimulátornál való alkalmazáskor,

ahol ezekből az elemekből élőlények lettek, illetve élőlényekbe épültek be.


Feltételezés szerint ez az életszimulátor fut most.


Akkor ez a MÁTRIX. :)



2013. nov. 27. 00:24
 1/10 Mirk ***** válasza:
100%

Te jóságos ég.

Csak félmondatokat olvastam el, de így is sokkolt.

Szóval van egy fém amit egy fa bányászik ki a gyökereivel.

És ez a fa még ráadásul mérges gázokat bocsát ki.

A másikat meg nem lehet bányászni mert reakcióba lép a levegővel. De valahogy mégis kibányásszák csak palackba. Merthogy olyan gyorsak a bányászok, hogy még azelőtt belerakják a kibányászott anyagot a palackba, hogy az érintkezne a levegővel.


Ha ez fake kérdés akkor gratulálok és dicséretes a sok idő amit a kidolgozásába fektettél.


Ha nem fake...

:D

2013. nov. 27. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Túlsokat StarCraft-oztál :D
2013. nov. 27. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az általános iskolai kémia és fizika tananyag gondos elolvasását és megértését tudom javasolni. Minden rosszindulat nélkül. (Hacsak nem kategóriatévesztésről van szó, és a Humorba szántad.)
2013. nov. 27. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha ránéztél volna a periódusos rendszerre, leállhattál volna az első mondatod után.
2013. nov. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ezt a tömény hülyeséget...
2013. nov. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Természetesen nincs benne, mert nem termeltek még ki belőle vagy nem észlelték, legfőképp

titokban tartják a metallurgia/vasgyártás miatt. Képzeld oda az első sor 4. oszlopába, de

lényeg, hogy az első 4-ben van benne, láttam olyan periódusos rendszert, amiben benne volt.

ELTE-én mutatta valaki, de abban meg UUo nem volt. A Tiberium hasonló puha fém, talán

alkáli??? A vasgyártásnak semmi köze a kémiából tanultakhoz, igen meg van építve a felszínen

az amit tanultál, de 1km-el a földfelszín alatt van valójában az öntöde, egyrészt a Vespin könnyebben elérhető, továbbá a vas kevésbé hűl ki. Ha elhitted, hogy a sínvasat olyan

könnyen rugalmassá lehet tenni... 500Hpa-n szilárdul meg a Vespingázban a préselés után.


A vasgyártásbeli lényege, hogy az egész folyamat alatt a vas a megszilárdulásig nagynyomású

Vespingázban van. A Tiberium radioaktív, de nem túlságosan nehéz fém, egy dobostortányit

lazán meg tudsz tartani a kezedben, avagy jóval könnyebb, mint az ólom és a vas.

Inkább Magnézium szintű.


Amúgy meg az ELTE kémia épületben lévő szénhidrogének körfolyamata ábra a falon valójában

a Tiberium-fa létrejöttének kezdete, avagy amiket írok nem áll messze attől a folyosón

lévő ábrától.


Általánosban meg gimiben volt kémiánk emelt szinten, mindkettőben. Nekünk nem volt

üres hely a periódusos rendszerben, de mindig mondták milyen feltételek mellett érvényes

amit mondanak.


Nem csak arról van szó, hogy nincs üres hely, hanem arról, hogy ez valaminek a közepe,

mivel a ligandumok más dimenzióban is fognak szomszédos dolgokat.


Pl: szénnek 4 liganduma van, ennek tuti csak ennyi van, de képzeljük el, hogy még lenne

egy ami egy másik párhuzamos világban épphogy tart valamit, ez bőven elég ahhoz, hogy

egy másik "szenet" is definiáljanak.


A periódusos rendszer valaminek a közepe, pletykák szerint 200 elem széles, 200 elem magas,

de a többi elem, mint amiket én mondok, még nem bizonyított. Pletykák szerint valami

körkörös valamibe próbálják rajzolni. Sőt pár elem itt nem is emlegethető.


További kérdés, hogy bozonalapúak-e? Igen, párhuzamos dimenzióban azok.


Az eredeti periódusos rendszer atomjai alapján álltak elő, ami összesen 8-12 instabil

atomot tartalmaz. Egyik ősatom a cián, a szénhidrogének körfolyamata ciánt állít elő,

bár ez nem látható teljesen. Másik a Vas, talán még a Magnézium is az.

A Tiberium-fa a Cián segítségével nő ki, bár állítások szerint most is ott van a földben.

A nagy atomokat szétbombázzák gyorsítóval, ebből lesznek a bozonalapú atomok. Miért

van benne bozon?


Atomi méret dönti el. Ami most a periódusos rendszerben van, az mind bozonalapú és az

eredetiek jóval nagyobban voltak, a jelenhez képest akár 25cm átmérőjűek. Természetben ritkán megtalálhatóak.


Mondom is, hogy (villanymotor :) ) párhuzamos dimenzió. Azért fontos, mert ide is hat

bár nagyon gyenge kölcsönhatással.


Vespin-t tanultuk, Tiberium-ot nem, de már láttam Tiberium fát igaziban: halovány

atomokból épül fel, némileg átlátni rajta. Kezdetben csöndben van és néhány Tibérium

kristály kristályosodik ki. Később a mező mérgező lesz. Nagyobb mező esetén tüzet okádnak

a fák.


Nem csak a videó jutatta eszembe, hanem tudtam, hogy távhőhálózat van a közelünkben, mert

ott voltam mikor építették az oroszok. Egyik télen túl hideg volt és "kinyílt a távhő",

ekkor lánggal égnek a csövek. Rákérdeztem oroszhonban, hogy milyen technikai megoldással

van megcsinálva, hogy túlnyomás esetén a földből kinyílik egy 1,5m magas cső és felfelé

tüzet okád. A válasz meglepő volt, nem ők csinálták, köze sincs a távhőhöz, Tiberium fa

okádta a Vespint és azért voltak a cső mentén, mert most is ott vannak, egyszerűen

behálózza az egész világot a Tiberium-fa gyökere és ha nyílnak ki a virágok/cián-vespin pöfögők, akkor előfordulhat, hogy lángol.


Ja és nagyon hangos, és nagyon szép. A Föld mérges virágai.

Az a pletyka járja, hogy ha idegen élőlények lépnek a Föld légkörébe, akkor azonnak

nyílnak a fák és a növények átalakulnak ciántermelővé.

2013. nov. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6: kifejthetném, hogy miért marhaság szinte minden mondat, amit írsz, de úgy sejtem, nincs értelme. Akármelyik 70-es IQ feletti ember, akinek sikerült kijárnia az általános iskolát, tudja, hogy mind a kérdés, mind a te válaszod úgy, ahogy van ostobaság. Te meg az ELTE? Azt te legfeljebb csak képeslapon láttad! Ha trollkodni jöttél ide, akkor le a kalappal előtted, áltudományos maszlagokat gyártani nagyon hihetően tudsz. Ha viszont el is hiszed, amit írtál, javaslom, járd újra az általános iskolát!

Egyébként meg lassan már semmin nem csodálkozok. Amikor egyesek összeesküvést sejtenek abban, hogy a víz megtöri a fényt http://www.youtube.com/watch?v=_c6HsiixFS8 akkor ezen sem csodálkozok, hogy egyesek ekkora bullshitet simán bekajálnak.

2013. nov. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Huhh, ez már kóros... Még élvezettel is olvastam a leírásodat :) A gyermekkorom sci-fi regényeit idézi :) Ha nem valóságként akarnád előadni ezt a tömény hülyeséget, hanem valamilyen fantasztikus regény alapjaként, akkor azt mondanám, le a kalappal előtted, egész jó fantáziád van az íráshoz. Szerintem menj el írónak, ez alapsztorinak egész jó ;)
2013. nov. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#6, nekem tetszett. Ha rendesen megírod, körítesz hozzá valami szokásos pasis-csajos sztorit, és kiadják, szólj. Szeretném megvenni. (Valami szépirodalmi könyvkiadónál próbálkozz, a Nature-be, vagy a Physical Review Letters-be nem fog bekerülni. :P)
2013. dec. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

De ELTE, emelt kémia. Bár pár ismerősömeg megkérdeztem, azt mondták, hogy ezek, amiket mondok a "vízfejű-gyerek" ott igazak, ugyanakkor nem tudtam a nevét. A mi giminkben csak úgy voltak hajlandóak emelt kémiát tanulni, hogy erre használtak egy vízfejű-gyereket, ami csak féreglyukban van. Állításuk szerint ez így a valóság, bár vitatható. Még az ELTE-én volt szó kicsit relativitáselméletről, ott mondták, hogy nem kívánják tanítani, mivel új rendszerűek vagyunk és állításuk szerint nekik az a sejtésük róla, hogy vízfejű-gyerek képzeli. Avagy Einsteinben volt egy vízfejű-gyerek, ami államcsőd azt tette, ezáltal megváltozik a fizika.

Az ELTE tanárai azt mondták, hogy nem tudják megállapítani, hogy ez igaz vagy sem, így többé nem kívánnak vele foglalkozni. Állításuk szerint ha végig csinálják az egész levezetést relativitáselméletből, akkor ők - talán egyedül - be tudják látni, hogy ez a világ, amiben élünk elhagyhatatlan módon egy vízfejű gyerekben van valahol, vagy valami másban. Tipp az volt még, hogy ez az egész egy vákuumszivattyúban van benne, és ennek következménye az Einsteini relativitáselmélet. Ő ugyan nem értette, hogy az ELTE-én egyfolytában azt látják, hogy azért mert működik, egyre gyanúsabb, hogy ez valami gépben van benne, és annak az oldalfaláról hat erő az univerzumra. Vákuumszivattyú ezt mondják, de nem olyan, amivel a gyereket szedik ki abortuszkor, hanem aki

jobb távcsővel nézegette, azt mondta, hogy valami hajtómű belseje. Jó eséllyel zillió évekkel ezelőtti gép/hajtómű belseje, ahol először tapasztaltak nagy erejű vákuumhatást, ami államcsőd - időcsapda, fizikai pokol, olyan fizikai probléma, amely előállítása esetén abból nem lehet kilépni és az idő telését rontja el - azt tette.

Jó eséllyel az univerzumban található vákuum mesterséges és gép belsejében van. A szomszédos galaxisok egy része

nem is galaxis, köze sincs hozzá, hanem úgynevezett holografikus visszhang, de ezt be is lehetne bizonyítani.

Ahhoz való közeledéskor az egész galaxis el is tűnne, mert

akkora már nem is abban a látószögben lennénk. Holografikus kép előállításakor a kép szélés látszanak galaxisok, ami nem is galaxis, csak valami holografikus zaj. Talán így lehetnek olyan galaxisok, amik a fizikai törvényeknek ellentmondva gyorsulnak, vagy az edény fala zavar be - ami előtt ugye visszafordul.


A vespin állítólag "forradalom", de az is lehet, hogy a forradalom - starcraftban ezt látod: az Zerg ezt csinálja - is vízfejű gyerek.


A tiberium, pedig az erkölcs/erkölcsi párhuzamos világ, ott láthattam. Áltsuli végén és gimi közepén, ahol tarthattak egy erkölcs féreglyukat.


Egy biztos, valami nagyon gyanús dolog/turpisság lehet az egész. Akkor is ha nem itt van, de lehetőség van arra, hogy erre emlékezz. Akkor itt valami nem stimmel. Tudtommal nincs bennem vízfejű-gyerek, de hallom az nem is itt van, hanem párhuzamos dimenzióban, de akkor meg hogy emlékszek? Lehet nem is vízfejű gyerek kell hozzá, csak az is tudja?


Mondjuk nem csoda, múltkor kórházban mentem egyik folyosón, idegesített, hogy valami mintha tekerné az időt - ufórablásszerűen - megkerestem az ajtót, ami a leginkább csinálja és benyitottam: a falon velem szemben volt egy 1.5 magas üvegcső, amiben volt egy dugattyú, ahogy kinyitottam az ajtót, ez megindult lefelé, az üvegcső beljesen iszonyat sötét lett, majd ismét ott álltam az ajtó előtt. Visszatekerte az időt. Állítólag az ultravákuum államcsőd azt teszi, és visszatekeri az időt.


Lehet, hogy azért mert én ezt láttam, azért emlékszem ilyesmikre is.

2014. jan. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!