Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Rettegek a sötétben?!

Rettegek a sötétben?!

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, és bevallom, félek a sötétben.

Már elég régóta rettegek tőle. Esténként muszáj zenét hallgatnom hogy lenyugodjak, ha nem teszem, sírógörcsöt kapok, kapkodva veszem a levegőt, a szívverésem felgyorsul, és rémálmaim lesznek. Rengetegszer ki se merem nyitni a szemem.


Mikor gyerek voltam, én, a testvérem és az unokatestvéreim imádtunk szellemes sztorikat mesélni egymásnak, bújócskázni a sötétben, ijesztgetni egymást.

Akkor még nem féltem. Egy jót röhögtem mikor valaki megijesztett és továbbálltam. Az öcsémet ijesztgettük nagyon sokszor, többször bezárták a sötét fürdőszobába az unokatestvéreim, én találtam meg mindig, sírva rohant ki onnan, és esténként szörnyekről, szellemekről beszélt nekem. Azóta viszont már több mint 6-7 év eltelt, és ő annyira nem fél mint én.


Ha valaki kiugrik elém, sikoltva futnék el, de a lábaim nem mozdulnak. A hangos, hirtelen zajoktól is rettegek.


Ha este fekszek az ágyba, nyitott szemmel, hallucinálni is szoktam.. Akkor még a zene sem segít. Sokszor annyira félek hogy nem merek megfordulni. Olyan érzésem van mintha minden mozdulatomat figyelné valaki. Nem tudom mi lehet az oka. Lehet a gyermekkori ijesztgetések miatt? Őszintén nem tudom.. :/



2013. dec. 1. 03:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Most akkor konkrétan mi is a kérdés?
2013. dec. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bevallom néha én is így vagyok vele.Mikor lefeksek aludni akkor képzelődök,úgy érzem mintha valaki figyelne ott lenne.És nem merek megmozdulni és a szívverésem egyre csak gyorsul és gyorsul.Nagyon rossz érzés.De tudom csak azért mert ezt csak beképzelem vagy horrort néztem/ olvastam előtte.

Azt képzelem hogy valaki hozzáér a lábamhoz és azt érzem h hozzá ért,de ezt is csak beképzeltem tudom.

Visszatérve hozzád lehet azéet is mert ijeszgettek vagy mert ilyeneket nézel.Próbáld elfelejteni,kitörölni az agyadból ezt a gondolatot gondolj valmi jóra szépre én is ezt szoktam ha félek.Nekem használ.Vagy mondogasd magadba h "nincs itt senki nem is figyel senki"este ha félsz.Remélem jobb lesz.Szia.

2013. dec. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Na akkor jöjjön a megoldás!

Szerezzél a szobádba egy tévét, és lefekvés közben nézd azt. A fénye megvilágosítja kellően a szobádat, de ha becsukod a szemeid attól még el tudsz aludni könnyedén. Állítsd be automatikus kikapcsolásra, így nem kell, hogy egész este menjen, viszont jó közérzettel fogsz tudni elaludni!

2013. dec. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálam úgy kezdődött, hogy az akkor 5 éves tesómnak rémálma volt, elkezdett sikítani, akkor még együtt aludtunk. Néhány évvel később csináltunk egy új szobát, amibe átjöttem én, tavalytól alszom itt, de lámpa nélkül nem tudok.

Ez van.

2013. dec. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!