Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 17 évesen betegesen rettegek...

17 évesen betegesen rettegek a sötétben. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, és hónapok óta nem alszok rendesen. Egyszerűen rettegek a sötétben, akármilyen fáradt vagyok, nem tudok elaludni. Tegnap is hajnali 3-ig ültem a bekapcsolt tv mellett. Utcán nem félek kint este, csak a szobámban. Mit tegyek??
2010. jún. 12. 00:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Vegyél konektorba bedugós éjjeli lámpát. Nagyon keveset fogyaszt és nem lesz sötét a szobádban. Azt hiszem bármelyik lámpaüzletben kapható.
2010. jún. 12. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Beszélj egy szakemberrel (pszichológussal) gyakran ezeknek a félelmeknek van valami előzménye, ami kiváltotta ezt, sokszor tudat alatti dologról van szó.

Addig amíg ez nem került megoldásra, az előttem választ adó illető tanácsa is megfogadható. Esetleg legyen nyitva a szobád ajtaja/ablaka, hogy nyugodtabb legyél, és ne érezd magad bezárva.

2010. jún. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Ma vettem kislámpát, és szerintem majd fel fogok keresni egy pszichológust, ha továbbra is fenn áll a dolog.

2010. jún. 12. 17:16
 4/4 anonim ***** válasza:

én is éjjeli fénnyel alszok itthon.. de én is csak itthon :)

mondjuk sztem csak megszokásból, meg jó h van vmi kis apró fény, de am az utcán is féltem régen..:)

2010. jún. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!