Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rettegek egyedül a sötétben,23...

Rettegek egyedül a sötétben,23 évesen ez normális?

Figyelt kérdés
23 éves nő vagyok, kis koromban is féltem a sötétben, ez szinte sosem múlt el. Amíg együtt éltem a párommal jó volt, de amióta egyedül élek változó. Egy félévig nem féltem, most pár hete megint. Hajnal 4ig fent vagyok, csakhogy húzzam az időt, amikor le kell feküdni és mozdulni sem merek annyira félek. Dobog a szívem, hangokat hallok, szabályosan pánikolok. Nem betörőtől, hanem zombiktól meg lényektől meg ilyenektől. Ez biztosan nem normális, lehet ezt valahol kezeltetni?
2010. szept. 7. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom hol vagy hogyan lehet ezt kezelni,de azt persze tudom,h ez nem normális-bár gondolom ezt tudod te is-de sajnos én is ilyen vagyok :S

Ha vmilyen okból (nagy ritkán) a párom nélkül kell aludnom,állandóan pánikolok meg mindenféle hangokat hallok,sőt ha reggel korábban kell elmennie,és én utána még visszafekszek aludni,tuti,h rémálmaim lesznek:S

szeretnék én is megszabadulni vhogy ezektől a félelmektől,rémálmoktól,de még nem jöttem rá,h sikerülhet...:S

Sok sikert neked a fóbiád leküzdésében!!!

20/L

2010. szept. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt mindenki kiskorban kinővi de pl nálamis volt ilyen nagyon sokáig de ezt mindenki maga fogja megtapasztalni nem szeretnék se rósz tanácsot se semmi hülyeséget mondani de szerintem a legbiztosabb mondja enek a félelemnek a legyőzésére az ha magadban rá jősz hogy ilyenek nem léteznek ez inkább logika kérdése szerintem és ha 1szer letudod győzni ezt a félelmet tőbet nem fog visza jőni de ha nagyon nagy a szorongás érdemes orvoshoz fordulni szerintem
2010. szept. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is félek a sötétben, 29 éves vagyok, én valamiért kicsi koromban évekig nem mertem a saját szobámban aludni, ki kéne deríteni az okát, nagyon rossz, átérzem a helyzeted
2010. szept. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

Lehet sok ilyen jellegű filmet nézel. Korábban én is. Szintén féltem a sötétben. Felhagytam az ilyen jellegű filmekkel. Romantikus és régi filmeket nézek, és nagyon jó. Nem ismerem a félelmet. És különben is mitől félsz? É mi van akkor, ha mégis megtámad és távozol a földi életből. Sokat segíthet a hit is. Ha hiszel Istenben vagy megpróbálnád őt keresni, sokat segítene, szerintem. Minél nagyobb a hited, annál többre leszel képes, leküzdesz bármilyen akadályt. És az igaz hívő ember nem fél semmitől, mert:


Dávid zsoltára.

Az Úr az én pásztorom; nem szűkölködöm.

Fűves legelőkön nyugtat engem, és csendes vizekhez terelget engem.

Lelkemet megvidámítja, az igazság ösvényein vezet engem az ő nevéért.

Még ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól, mert te velem vagy; a te veszsződ és botod, azok vigasztalnak engem.

Asztalt terítesz nékem az én ellenségeim előtt; elárasztod fejem olajjal; csordultig van a poharam.

Bizonyára jóságod és kegyelmed követnek engem életem minden napján, s az Úr házában lakozom hosszú ideig.

2010. szept. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
19:34- nem értek veled 1et, ugyanis, mikor kicsi voltam, én is féltem a sötétben, aztán volt olyan időszak, mikor lekülzdtem, kb. 1-2 évig nem féltem a sötétben, de aztán megint elkezdtem félni és ez tart a mai napig. :S
2010. szept. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is ugyanígy vagyok mint Te. Még az életkorunk is egyforma. :) Szörnyű dolog amit érzünk átélünk. És amikor elmondom valakinek kiröhög. Most teljesen egyedül vagyok mert Párom elutazott és senki nem tud nálam aludni. majd hagyok magamnak valami éjjeli fényt talán jobb lesz. Vagy odafekszem a földre kutyusom mellé. :)
2011. okt. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!