Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Csak én érzek így a saját...

Csak én érzek így a saját karaktereimmel kapcsolatban? (regény)

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam, hogy a karakter kidolgozás nagyon fontos az írás terén, de egyszerűen én utálom ezt csinálni. Annyira rosszul érzem magam, mikor el kezdem írni, hogy "neve", "szerepe", "célja"...stb. Egyszerűen nem szeretem kidolgozni őket. Olyan unalmas feladatnak tartom. Van valaki rajtam kívül, aki így van ezzel?

2013. dec. 1. 19:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Hasonlóképp vagyok ezzel én is. A személyiségüket és a külsejüket szívesen képzelem el a karaktereimnek, de hogy le is írjam, ahhoz már lusta vagyok. Sokáig nem foglalkoztam ezzel egészen addig, míg nem került elém egy cikk, ami ezzel foglalkozott. Fontos dolog, bár elhanyagolhatónak tűnő alja munka, de e nélkül a szereplők el fognak laposodni. Nem lesz egyéniségük. Sok helyen tanácsolják, hogy legyen egy alap adatlapunk pl.: kor, nem, faj (fantasyhoz), jellegzetes mozgása, múltbeli meghatározó eseményei, szava járása, kedvenc étele, helye, színe, külseje, lakhelye... stb. Ajánlatos a főszereplővel kezdeni, majd apránként a többi szereplővel. Vagy akár interjú formájában is rögzítheted a dolgokat.
2013. dec. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én nagyon élvezem a regényírás e részét, egyszerűen fel vagyok dobódva tőle! leülök egy lappal/füzettel és addig fel nem állok, míg be nem telik a lap/füzet. Én próbálok sokmindent leírni róluk, mert összekeveredhetek az írásban.

Én egyáltalán nem tartom unalmasnak, én kifejezetten élvezem :D

2013. dec. 2. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én imádom leírni a karaktereim történetét, célját, mit csinál, személyisége, estébé, estébé, csak túl lusta vagyok hozzá, hogy véghezvigyem. Idő sincs sok, sokat kell tanulni. Majd ha egyszer megérem, csinálok egy regényt csak a karakterek leírásából xD
2013. dec. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 TejfölJóska ***** válasza:
Én éppen ezt a részt imádom. De hát, mindannyian mást szeretünk az írásban. :) Én kifejezetten szeretek a karaktereimmel foglalkozni.
2013. dec. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ilyet én is elkezdtem írni, de ez alapján igen unalmasnak tűntek. :) Ki is dobtam a lapot.
2014. jan. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én pont a karaktereket szeretem elképzelni,és egyéniséget faragni belőlük.:D
2014. jan. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Lenore Pein AsamiYuu válasza:

Én szeretem kidolgozni a karaktereimhez tartozó minden fontos, és nem fontos dolgokat is. Több napot - ritkán akár hetek- is ezzel töltök. Először a kinézete jön, utána a személyisége, a múltja, célja, és ezek után már a számomra nem annyira fontos, de mégis tetszetős dolgokat. Azt, hogy miért szeretem ezt csinálni, nem tudom. :D


Egyébként nem muszáj úgy csinálni, hogy leírod külön a karakter információit, elég az, ha a történetbe berakod, és a cél, stb. majd jön magától. Így azért kellemesebb és akár még kicsit lendíthet is a történeten. Szerintem.:) :D

2014. jan. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én csak a legalapvetőbb dolgokat tervezem, pl. a külsőt, de a tulajdonságai, meg úgy amúgy a szerepe + célja(i) egyből beugrik, ha jön ihletem. Ha eszembe jut egy új sztori, akkor automatikusan kibontakozik magától a karakter a fejemben, nálam az már nagy gond, ha "erőltetnem" kell, és mindent aprólékosan terveznem meg agyalnom rajta, mert azokhoz a szereplőkhőz sosem kötődem, és elunom őket hamar.
2014. aug. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!