Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen bűntetésre számíthatok?

Milyen bűntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés
Sajnos figyelmetlen voltam és lejárt a személyim már 2 éve. Eddig nem kellett elővennem nem kellett valahogy sehova, véletlenül pakoltam akkor vettem észre. Most nem tudom,hogy mire számíthatok , kapok e nagyobb pénzbüntetést vagy nem?
2013. dec. 2. 08:23
 1/7 intrepid ***** válasza:
Önkormányzat, okmányiroda, mindent elmondanak, talán így egy kicsit drágább, mintha lejárat előtt mész be, de ne gondolj nagy dolgokra.
2013. dec. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem kapsz büntetést, annyi hogy ha nincs se jogsid, se útleveled ami érvényes, akkor az igényléshez születési anyakönyvi kivonatra lesz szükséged.

De csináltasd meg mihamarabb, mert ha véletlen igazoltatnak, akkor viszont megbüntetnek.

2013. dec. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

amennyiben még lejárat előtt megcsináltattad volna az újat, akkor ingyenes lett volna, ha lejár és utána intézed, de van más érvényes fényképes igazolványod (útlevél vagy jogsi), akkor 1500 Ft-ot kell fizetni, ha nincs érvényes igazolványod, akkor 3000 Ft, mert kell csináltatnod egy ideiglenes személyit is, ami addig érvényes, amíg a végleges meg nem érkezik. Az ideiglenest megkapod az okmányirodában azonnal. Ha nincs más érvényes okmányod, akkor születési anyakönyvi kivonattal tudod magad igazolni.

Büntetés nincs.

2013. dec. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az okmányiroda nem fog megbüntetni :-) Nyugodtan menj be és csináltasd meg, amíg elkészül, kapsz egy ideiglenes papírt ott helyben, frissen, melegen, amivel tudod igazolni magad.

Egyik évben én pl. mikor bementem új jogsit csináltatni, akkor szólt az ügyintéző mosolyogva, hogy ez nem most járt le, hanem már tavaly és örüljek, hogy az egy év alatt nem igazoltattak.

2013. dec. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Dehogy ingyenes micsoda baromságot irtal. 14 alatt ingyenes, ha nincs útlevele, 14 felett 1500, ha lejárati ido elott cserél, ha utana akkor 3000
2013. dec. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek kicsit nyugodtabb lettem, megyek és megcsináltatom (nem kell kiürítenem a bukszát :) )
2013. dec. 2. 10:06
 7/7 anonim ***** válasza:

5-ösnek

okmányirodán dolgozom, hidd el, ingyenes, ha még nem járt le

2013. dec. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!