Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek, arról ha...

Mi a véleményetek, arról ha egy vegyestüzelésű kazánnál a csővet amit a kéménykűrtbe vezetnek, abba raknak egy kanyart, mi az előnye és hátránya?

Figyelt kérdés
2013. dec. 9. 12:40
 1/2 anonim válasza:

Gondolom azt kérdezed, hogy mielőtt a kéménybe menne.

A kazánból viszonylag forró gázok/füst lép ki. Az melegíti a kéményt és a csöveket. Ebből adódik, ha nem rögvest a kéménybe megy, akkor melegíteni fogja a környezetét. Ha jó huzat van a kéményben ez nem gond, de az áramlást mindenképpen rontja (súrlódás). Ami szélsőséges esetben már nem képes ellátni a feladatát és nem megy el a füst.

Az előny, hogy a plusz cső plusz fűtés a szobában. Hátrány, hogy ki kell alakítani, rontja a kémény huzatát ha túl hosszú a tekergőzés. Azért nem kell megijedni, a cserépkályhák belseje is bonyolult és azért van ott is huzat.

2013. dec. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimeritő választ. :), igen pontosan erre gondoltam én is, hogy általában egyenesen mennek bele a kéménybe, nem nagyon tekergőznek, de most lesz építve egy új nagyobb kémény, és emiatt kérdeztem a fentieket.
2013. dec. 10. 04:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!