Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nagyon megkeseríti az életemet...

Nagyon megkeseríti az életemet a nem létező önbizalmam. Úgy érzem, mindenki rajtam röhög. Mit tegyek? 15/L

Figyelt kérdés
Régebben (sokkal, még valamikor alsóban) sokat piszkáltak a "nagyobbak", szerintem attól van. Ha kimondják a nevemet, akkor egyből elkezdek félni, hogy mit rontottam el. A suliban a rémálmom, hogy egyedül menjek ki a folyosóra, mert hiába tudom az ellenkezőjét, mégis úgy érzem, hogy mindenki rajtam röhög. Ugyanez van akkor, ha hazamegyek. Ráadásul akaratlanul is nézem, hogy a többi nő/lány mennyivel szebb, mint én vagyok. Ha meg csúnyább, akkor is úgy gondolom, hogy őt könnyebben elfogadják, mint engem, stb. Az egyik ismerősöm mutatott valami önbizalom növelő videót. Konkrétan magamban "végigröhögtem" az egészet annyira azt éreztem, hogy ez rám nem vonatkozik. Már próbálkoztam azzal, hogy csinosabban öltözködöm és fodrászhoz megyek, de semmi. Az alkatom se olyan vészes, mint régen (volt már, aki mondta, hogy ilyet akar), de ez sem nyugtat meg. Ha valaki nagy ritkán megdícsér ilyen szempontból úgy érzem, csak "szánalomból" mondja. Már nem tudok mit kezdeni magammal, sokszor nagyon szenvedek emiatt. Mit tegyek még??

2013. dec. 10. 22:09
 1/3 A kérdező kommentje:
Ha valamit nem sértésnek vagy negatívumnak szántak, vagy akár csak viccből mondták, azt is magamra veszem sajnos.
2013. dec. 10. 22:12
 2/3 anonim ***** válasza:
Esetleg próbálj egy teljesen új közegbe bekerülni.
2013. dec. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez csak a te fejedben létezi, tudd hogy való életben magasról lesz@r mindenki (már elnézést a kifejezésért)


Nem kell megfelelni mindenkinek, sőt, nem is lehet.

2013. dec. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!