Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » MÁV nyugdíjas igazolvány évi...

MÁV nyugdíjas igazolvány évi érvényesítése valóban ilyen bonyolult?

Figyelt kérdés
Ha jól értelmezem a 2 napja MÁV-Start-tól kapott levelet: csekken be kell fizetnem igazolványonként 1250 Ft-ot, borítékban ajánlva (250 Ft)elküldöm Bpestre ahol egy hologramos matricát ragasztanak rá. 60 napon belül ígérik, hogy visszaküldik de addig nincs igazolványom és még igazolást sem adnak addig helyette. Még egy vicc: a mostani igazolvány csak január 30-ig érvényes. Akik ezt kitalálják hol hagyták az agyukat? És akik jóváhagyják? Ilyen zsenik miatt tart ott a MÁV ahol van...

2012. dec. 7. 19:18
 1/3 anonim ***** válasza:
70%

1) Örülj, hogy 1250 forintért ingyen utazunk kedvünkre.

2) Személyesen is elintézheted a menetkedvezménynél, és amúgy is ingyenesen utazol.

3) Tudtommal VMAEF géppel szerelt pénztárnál is befizetheted, igényléskor is így kell.


Igaz még csak pár éve vagyok vasutas, de mindig meg tudok még lepődni azon, hogy mindig a saját (volt) kollégáim háborognak legjobban, holott egy 120 km-es diákjegy áráért utazhatunk egy évig ingyen.

Ha nem felel meg ez a "bonyolult" ügyintézés, ne érvényesíttesd az igazolványod, utazz jeggyel. Szerintem nem fáradtság elintézni...

2012. dec. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ismerős a válasz...Nem mindenki Pesti. Egy 70 éves 300 km-re lakó vidéki beteges embernek 2-3 átszállással igencsak megterhelő személyesen intézni, nem? Nem mindenki a vonaton tölti a nyugdíjas éveit, 1-2 alkalommal veszi igénybe. Én évekig nem utaztam, de ha kellett, elővette. Nem irodista voltam a vasútnál. Mozdonyvezető voltam 23 évig.

Az eddigi gyakorlat: nekem 15 évvel ezelőtt kiállítottak egy igazolványt, melyre rá volt írva: Visszavonásig. Semmi gond nem volt vele. Hát most csináltak!

2012. dec. 8. 08:41
 3/3 anonim ***** válasza:

A 70 éves 300 km-re lakó 3 átszállásos öreg nem utazik minden nap, hogy ne tudja felküldeni, főleg, hogy te is megerősíted, hogy csak évi 1-2 alkalommal veszi elő.

Magadnak mondasz ellent...

Főleg, hogy 70 évesen már a Horn-bérlettel is ingyen utazik....

Aki meg aktívabb, évi többször használja, ne legyen már gond utazni vele egyszer. Vagy ő is küldheti postán. És ha beüt a krach és a világvége akkor is nemhiszem, hogy gondot okozna egyszer jegyet venni... Főleg ha már 90%-osat is kap.


Pár hónapja is csináltunk egy peronzáras ellenőrzést, és a vasutasok, a saját kollégáim voltak a legnagyobb suttyó parasztok. "Itt dolgozom" "vasutas vagyok" és fel volt háborodva, hogy meg kell mutatni az igazolványát. Hogy várod el emellett az utasainktól, hogy ők együttműködőek legyenek, ha maga a vasutas jár el rossz példával?


Nagy kedvezmény nekünk a vállalat részéről, hogy ennyiért egy éven át ingyen lehet utazgatni, lojálisan kell hozzáállni. Ha sűrűn kell az igazolvány 1 napot szánj rá, ha meg úgyis évi 12 alkalommal kell, ráér postán is elintézni...


A visszavonásig érvényes igazolványokat nem véletlenül szántették meg: alapból a szabályozás nem engedi az ilyen igazolvány kiadását, nomeg a nem érvényesített igazolványok kiesnek a rendszerből. Amit pedig nem érvényesítenek, nyilván nem is kell, mert esetleg a tulajdonosa már elhunyt, vagy soha nem is utazik. Nyilván szeretnék, hogy egy 9,8 milliós országban ne legyen 600 ezer vasutas igazolvány forgalomban.


Szumma: egy csepp lojalitás. Örülj, hogy gondoskodik rólad vállalatod nyugdíjas korodban is, nem kell mindenen háborogni. Ha pedig nem tetszik a szabály, senki nem tartja a tarkódhoz az AK47-est, nem kell utaznod nem kell elintézned. Évi 1-2 alkalommal jegyet is válthatsz.

2012. dec. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!