Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az albérlő megnyesheti a...

Az albérlő megnyesheti a bérelt kertes ház udvarában lévő fákat a tulaj megkérdezése nélkül? És ha már megtette, a tulaj mit tehet?

Figyelt kérdés

2013. dec. 12. 11:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem megnyesheti, mert a bérelt porta karbantartása az ő feladata. De ebben nem vagyok biztos.

Abban viszont igen, hogy jelen helyzetben a tulaj semmit nem tehet, tekintve hogy a lenyesett ágakat visszaragasztani már nem lehet.

2013. dec. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 kiad-lak ***** válasza:

Szerintem ez nem annyira jogi kérdés, mint korrekt együttműködés kérdése. Alapja a megbeszélés, kommunikáció.


Meddig tart odaszólni, hogy van egy kis meló, megcsinálod, vagy megcsináljam? 90%, hogy az lesz a válasz, hogy persze, csináld csak.


Másik lehetőség, hogy jól megstuccolod a zöldet, aztán mikor meglátja lemegy hídba, hogy mi a **** van itt?!


Választás dolga, hogy neked melyik verzió a megfelelőbb.

2013. dec. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hali!Az enyém a ház,amit kiadtam,és a bérlők nemrég megkértek minket,hogy kicsit igazítsunk már a fa ágain,vesszőin,mert rálóg a háztetőre,és zavaró hangja van!Fűzfáról van szó!Eleget is tettünk eme kérésnek!De pár nap múlva,mikor arra jártam,azt látom,hogy a fának jóformán csak a törzse van!!!Erről nem tettek említést,és ha tettek volna sem engedtem volna,hogy ennyire megkurtítsák a fá(ma)t!Ellőtte egy évvel meg egy gyümölcsfát vágtak ki!!Arról sem beszéltünk...!Egyszerűen elnéztem nekik!!!De úgy érzem ezúttal nem hagyhatom szó nélkül!Attól tartok a végén nem lesz fa a házam udvarában!Megjegyzem hamarosan munka nélküli lesz a bérlőm,megengedtem neki,hogy lakjon ott a kislányával,amíg nem talál másik munkát,de az albérletet később törlesztenie kell!Nem is említva azt,hogy szinte fillérekért adtam ki neki a házat,amihez ott vannak a mellék épületek,garázs,kert,udvar,szőlő,gyümölcs fák...már ami megmaradt...!És megengedtem,hogy a szőlőt,gyümölcsöt is meg ehetik,megegyék!Mi csak pár fürt szőlőt ettünk...!Jó néhány javítást megcsináltatott a beleegyezésemmel,persze ezeket én fizettem!De mit tehetnék?!Rászólhatok,hogy ne tegyenek többé ilyen drasztikus fanyírást?!Főleg nem a tudtomon kívül?!!!Nem akarok ez úttal is elnéző lenni!!!Mi jönne ez után???
2013. dec. 13. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!