Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehetséges az hogy más személy...

Lehetséges az hogy más személyi számát adom meg az ajánlott levélre ami nekem érkezet?

Figyelt kérdés

2013. dec. 13. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:

1. Személyi igazolvány szám.

2. Nem.

2013. dec. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem, mert eleve nem kell hozzá személyi szám.

Amikor átveszed a levelet akkor kell egy fényképes igazolvány, és nem elég bediktálni a számát, át kell adni és a postás írja rá a személyi igazolvány számodat az átvevő cetlire.

2013. dec. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
bocsánat javítanék elhagytam a személyimet,lakcímemet elve albérletben élek nem az a bejelentett. érkezett nekem egy ajánlott levél de adhadta oda postás. úgy olvastam netten hogy rokon átveheti erre be ment és azt mondták neki ha én csinál egy felhatalmazási nyilatkozatot miszerint ő átveheti az én levelemet és 2 személy aki jelen van legalább alá írja akkor oda adják neki persze az én személyi számom kellene is oda . de én egy létező számot oda írok nem fognak nyomozni hogy huh ez nem bíztos hogy az övé? alapból amit nekem küldtek az nekem is jár.
2013. dec. 13. 20:57
 4/7 A kérdező kommentje:
bocsánat a helyes írásért rossz a billentyűzetem .
2013. dec. 13. 20:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Személyi számot már nem nagyon szoktak írni. Ha nem oda vagy bejelentve, vagyis nem szerepel úgy a lakcímkártyádon, hogy ideiglenes vagy állandó, akkor nem fogják odaadni.


Meghatalmazásba annyit írjatok, hogy

Alulírott Kis Pista - a te neved - (személyi igazolvány száma, lakcím ahová a levél jött, születési hely, idő anyja neve) meghatalmazom Nagy Gézát (személyi igazolványának a száma, lakcíme ami szerepel az igazolványban, születési hely, idő anyja neve) hogy a részemre érkezett ajánlott küldeményt átvegye.


Hely, dátum.


Aláírod, majd két tanút odafirkantotok, megkéritek a szomszédot, kollégát.

Nem kell cifrázni.


Akkor van gond, ha kötözködnek azon, hogy csak azonos lakcímen lakó rokon vehetné át - de nem tudom, hogy ez számít-e vagy sem. Próbáld meg és minél előbb, mert bizonyos nap után visszaküldik a feladónak. Egyes küldeményeknél 5,másnál 10 nap után.

2013. dec. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Minden ajánlott küldemény 10 munkanapig van a postán...

A fent leírt maghatalmazás jó lesz, de ha van oda bejelentett egyeneságbeli rokonod, akkor neki is odaadják a küldeményt...

2013. dec. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
kösz mindenkinek megoldódót nyílatkozat elfogadva :D
2013. dec. 14. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!