Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen jogon kér a postás...

Milyen jogon kér a postás személyi igazolványt az ajánlott levél átadásához?

Figyelt kérdés

Személyigazolvány számot csak rendőrnek vagyok köteles megmondani, akkor a postások milyen jogon kérhetik????

Egy sima ajánlott levelet nem adnak már oda személyi nélkül...


2013. nov. 8. 12:59
 1/7 A kérdező kommentje:

A csekkhez sem szabadna:

[link]


Mert ha még pénz vennék fel vagy akármi... de egy sima ajánlott levélhez is?

2013. nov. 8. 13:03
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lakcím azonosítás szempontjából kérik (tértivevényes küldemény esetén még személyid számát is meg kell adnod). Miért, te örülnél, ha a 4. szomszédod venné át a neked szóló leveleket?
2013. nov. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Kérik, nemrég vezették be. Oda kell biggyeszteni a személyi igazolvány számodat.
2013. nov. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Shai-Hulud ***** válasza:
95%
Örülj neki, így lehetsz biztos benne, hogy a neked szóló küldeményt nm a szomszéd Mariska néninek adják oda, mert összetévesztették veled.
2013. nov. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem te vagy az első aki keveri a szezont a fazonnal.

Bárki kérheti az adataidat, igazolványaidat. A kukás is kérheti, mindenkinek joga van, konkrétan nincs megtiltva.


A törvény azt mondja ki, hogy a rendőrnek, közterületisnek stb vagy KÖTELES oda is adni.


A postásnak nem kell odaadnod. Csak épp akkor nem kapod meg a csomagodat.


Én alapítok egy céget ami csokit árusít. Megtehetem, hogy csak akkor vehetsz ha bemutatod a személyidet. Mert ezt a szabályt hozom. Ez nem jog kérdése.

2013. nov. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%

Az előzőhöz még hozzátenném, a boltos is elkérheti, ha piát vásárolsz.


Bezzeg akkor megmutatnád a személyidet a standnál, ha cserébe kapsz egy dobozos sört ingyen, akkor tolonganál a sorban. Te sem vagy különb, álszent disznó. :)

2013. nov. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
80%

Nem beszélve a szerencsejátékról, mert ahol kétség merül fel, hogy elmúlt-e valaki 18 éves, ott is elkérhetem a személyit....


Mellesleg ezt sose értem, hogy mitől hápog valaki, mitől olyan nagy cucc, hogy elkérnek egy személyit, rajta 6 számmal és 2 betűvel, meg névvel. Miért kell ekkora felhajtást csinálni belőle...

2013. nov. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!