Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Érvelj amellett, hogy a...

Wiktorjumper kérdése:

Érvelj amellett, hogy a továbbtanulás nem olcsó dolog, s egyre kevésbé az! Hogyan könnyítenél szüleid terhein?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudom elkezdeni....egy kis segítség jól jönne :)

2013. dec. 20. 16:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Drágám, hány oldalas regényt írjak?! :D


Az egyik legkönnyebb dolog érvelni, csak hazudozni kell össze-vissza. Ráadásul ebben a témában... :)


Egyébként érvelésnél nem csak mellette hanem ellene is érvelni kell, ezzel tudod akár a mellettét is erősíteni.

Pl. lehet írni arról hogy: nem olcsó mert magas a tandíj; sokba kerülnek a jegyzetek; a kollégium/albérlet drága; a tanuláshoz szükséges eszközök drágák; esetleg a bejárás (bérlet)...stb. Ezekről rengeteget lehet rizsázni. (Én legalább egy ellenérvet is beleírnék a fogalmazásba pl.: megéri tanulni mert könnyebb az elhelyezkedés/jobb a fizetés...)

Úgy könnyítenél hogy: ösztöndíjra pályázol; (diák)munkát vállalsz; jól tanulsz ugye hogy a 6 félévből ne legyen 10; akár már a nyáros is dolgozol; megpróbálsz olcsóbb iskolát választani; spórolni az étkezésen, csak a szükséges dolgokat veszed meg; albérlet helyett koli...stb.

Na és akkor ezek szépen mondatba foglalva egy kis körítéssel megtudod írni legalább 3-5 oldalasra. Attól függ, hogy mennyit vagy képes rizsázni. Én általában a 10 oldal után fogyok ki a h*lyeséggekből :D


Sok sikert hozzá! Ha segíthetek még írj nyugodtan (akár a későbbiekben is!).

2013. dec. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!