Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Itt miért van ennyi téma,...

Itt miért van ennyi téma, ahol sohasem értenek egyet az emberek?

Figyelt kérdés
Elég lenne csak ide a számítástechnika téma. A többi téma csak vitatkozást szül! Nem úgy van az, te hülye, gyilkos, én tudom, nem te, te k*csög!

2013. dec. 22. 13:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha szerinted elég lenne a számítástechnika téma, akkor te most miért vetettél fel egy olyan témát, ami nem számítástechnikai jellegű?


Talán mert érdekel a válasz?


Látod, így van ezzel a többi ember, is!

Kérdések fogalmazódnak meg az emberekben, mivel a világ bonyolult.

És szeretnének rá választ kapni.

Másoktól kérdezik meg, pont azért, mert maguk nem tudják megválaszolni.


Az emberek közötti véleménykülönbségek abból fakadnak, hogy minden ember csak egy részét látja a világnak.


Van egy klasszikus példa:

Ha három vak ember egy elefánt mellett áll és az egyik az ormányát a másik a fülét, a harmadik pedig lábát fogja meg, akkor ugye mindegyik mást tapasztal az elefántból.

Ha megkérdeznék őket, hogy milyen állat az elefánt, akkor mindegyik mást mondana, aszerint, hogy mint érzékel a tapintásával.

Lehet, hogy vitatkoznának is.

Kívülről persze látható, hogy egyiküknek sincs külön külön igaza, de összességében mindegyik érzékel egy részt az adott dologból. Tehát maga az igazság a vélemények összessége lesz, sőt még azon túl is egykét dolog. (Hiszen például a színét ugye nem láthatja egyikük mivel vakok, mégis, a színe is része az elefánt milyenségének).


A fontos kérdés szerintem nem is az, hogy miért vitatkoznak az emberek. A fenti példából látható, hogy egyszerű oka van: nem érzékelik a valóság egészét, csak egy részét.


A kérdés nekem inkább az, hogy miért gyűlöli az egyik ember a másikat azért, mert az más véleményen van.


Holott éppen, hogy szeretnie kellene, mert a másik által a valóság egy másik darabját ismerheti meg, amit addig neki nem sikerült tapasztalnia.



Persze vannak olyan véleménykülönbségek, amik látszólag összebékíthetetlenek, hiszen egymásnak ellentmondani látszanak. Ebben az esetben türelemre volna szükség és azt kellene mondani az embereknek:


Most úgy tűnik, hogy véleményeink egymásnak ellentmondanak egymásnak, de próbáljunk jobban figyelni a valóságra, hátha csak pontatlanul figyeltünk meg valamit, amikor a véleményeinket kialakítottuk.


A véleménykülönbségeknek előbb utóbb meg kell szűnniük, hiszen igazság csak egy van.

Nemcsak a számítástechnikában, az élet többi területén is.

Csak ott nagyon nehéz megtalálni. De ez nem jelenti azt, hogy nem is kell keresni, vagy hogy ne lehetne vitatkozni róla.

2013. dec. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tessék már ez sem tetszik az embereknek! Pedig ez egy normális kérdés volt, amobe nem lehetne belekötni!
2013. dec. 22. 15:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha csak ennyit szűrtél le a válaszomból, az elég szomorú.


Mikor írtam én olyat, hogy nem tetszik a kérdés?

Nem írtam ilyet.


Egy választ adtam rá, a véleményemet mondtam el.


Vagy nem azért tetted fel a kérdés, hogy válaszoljanak rá?

2013. dec. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!